| Daniel9988 a întrebat:

Pentru toti copiii nebuni care pe la 11-12 ani au iubit(a): ce naiba e in creierele voastre? Mai ieri eram la un vechi prieten, care are un frate de 13 ani(a 7-a cred ca e) si deja si-a tras gacica.Ce societate este asta? Sunt de vina parintii? Lipsa educatiei sexuale? Sau sunt toti deraiati mental? Acum stiu ca unii dintre voi ma vor considera,,de moda veche".Nu-s batran deloc, am vreo 26 de ani la activ, dar totusi...Ma bucur ca am prins generatia asta!

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am 27, la varsta lor noi nu stiam nici ca exista doua sexe diferite, e generatia asta, e grabita, fetele se grabesc sa faca sex sa se marite, baieti care nu au habar de existenta lor fac sex cu fetite de 11, 12 ani, e aiurea asa ceva

| GoldenZenith a răspuns:

Au si ei gagici, ca na, moda le-o impune sau hormonii, sau poate amândouă.
Nu trebuie neapărat sa ne gândim la chestii sexuale când vorbim de relațiile ăstora mai mici, sunt si ei la început, desi uneori exagerează cu treaba asta.

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Noi îmbătrânim nu le intelegem, astia sunt pensia noastra

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Mda. Adio, pensie!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai iubita la 13 ani nimeni nu zice si ca trebuie sa faci sex cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu extreme. Ori de la 12 ani "gagic/a" sau 30 de ani virgin. Cum o dai bine nu e.

| Daniel9988 explică (pentru anonim_4396):

Ca omul normal-o iubita in facultate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel9988):

La liceu strica? La 17 18 ani?

| Daniel9988 explică (pentru anonim_4396):

Daca o iei asa, atunci ar putea sa faca asta si la 30.Depinde de caracter.Dar uita-te si tu pe statistici, 1 din 30 adolescente din mediul rural face avort.In mediul urban, procentul e de 1 din 60. Ok, poate ti se pare nesemnificativ...Dar se aduna repede.

| leapșa a răspuns:

Dar ce-ai mai zice daca s-ar apuca de droguri, de furat si de batut?
Ar fi mai bine?

| Daniel9988 explică (pentru leapșa):

Intr-adevar,e mai bine sa avorteze copii la 15 ani.

| leapșa a răspuns (pentru Daniel9988):

Adolescentii de acum au mult mai multe cunostinte in ceea ce priveste activitatea sexuala.
Nu vezi pe aici cati se protejeaza?

| Turbo223 a răspuns:

Eu am 13 ani si nu am "gagic".O sa fac 14 intr-o luna.Si sunt multi de 11-12-13 ani care nu au si isi traiesc copilaria.Totusi,pe la 15 sau 16 ani, mi se pare normal sa ai.

| YouandI a răspuns:

Bună întrebare, din păcate societatea dorește acest lucru, la tv, pe net se vorbește fără rușine despre asta. Vor sa introducă în școli educația sexuală, pentru prevenție e foarte bun acest demers dar nu și pentru încurajarea la sex la vârste așa fragede. Se dorește de fapt sa se ajungă doar la placerea asta carnală, sa se distrugă relațiile și tot ce ține de "iubire".

| McLISTO a răspuns:

Ba eu am iubita la 12 ani dar asta nu inseamna ca rup patu cu ea fratee.

In generatia asta iti trebuie pe cineva langa tine care sa te inteleaga... Timpurile astea s-au schimbat si de aceea adultii nu ne pot ajuta..In unele cazuri ei fac situatiile si mai rele.

| Daniel9988 explică (pentru McLISTO):

Te-ai culcat cu ea?

| McLISTO a răspuns (pentru Daniel9988):

În tabere la școală laughing da nu avem de gând să trecem mai departe de asta până la 17 ani