| INCAUTARE a întrebat:

Pentru un penis de aproape 13cm ce marime de prezervativ am nevoie? Dau funda

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativele se cumpara dupa circumferinta (grosimea) penisului, nu dupa lungimea lui.
Toate vin standard de 20 si 22cm, fiind indicat sa cumperi dupa grosime, dar sa stea perfect intins pe penis, sa nu risti sa cada in vaginul fetei ori, daca-i larg, sa se rasuceasca in timpul sexului si sa se rupa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca prezervativul sa se potriveasca perfect si dupa ce este montat pe penis sa ramana bine fixat adica nemiscat, marimea corecta a prezervativului se alege numai in functie de GROSIMEA penisului si nu in functie LUNGIME. Chiar si daca cel mai scurt prezervativ fabricat are lungimea de 18 cm, probabil ca si un astfel de prezervativ (cel mai scurt) este suficient de lung incat sa acopere cele mai multe penisuri. Nu se poate estima care ar putea fi marimea prezrvativului care sa fie potrivita, fiindca un penis cu lungimea de 13 cm poate fi : subtire, mediu sau gros, sau altfel spus marimea corecta ar putea sa fie oricare dintre marimile ''S'', ''M'' sau ''L'' ori in caz de numere sa fie 48, 51 sau 53.
https://adevarul.ro/......index.html
Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Cel cu marimea M.