| Numee a întrebat:

Urgentt!
Ce marime de prezervativ imi trebuie daca am un penis de 13 cm?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea potrivita (corecta) a prezervativului se alege in functie de GROSIMEA penisului. Toate prezervativele indiferent de marca/ producator au lungimea standardizata de 18 cm, 19, 5 si 20, 5 cm sau altfel spus de obicei mai lungi fata de lungimea penisului pe care urmeaza sa fie montate.
Pentru a cumpara prezervativul care are marimea potrivita pe grosimea penisului tau, consulta tabelul in care sunt prezentate marimea prezervativului notata atat prin numere cat si prin liter/a/e majuscul/a/e, notatii care reprezinta marimea corespunzatoare pe diverse circumferinte ale penisului :
Circumferintă penis in cm/Notare prin litere/ Diametru nominal al largimii (in mm)
7 – 10 cm XS 47 mm
10 -11 cm S 49 mm
11 – 11, 5 cm M 52 mm
11, 5 – 12 cm L 57 mm
12 -13 cm XL 60 mm
13-14 cm XXL 64 mm
14-15 cm XXXL 69 mm
De exemplu, in cazul in care circumferinta penisului este de 11, 5 cm, atunci marimea potrivita a prezervativului, este cea notata prin cifrele care ar putea fi 52 sau 57, sau in cazul notarii prin litere ar fi cel notat cu litera ''M'' sau ''L''. Multa sanatate!
http://idealpenis.blogspot.com/......um-sa.html
https://www.thepoc.ro/......rvativele/

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Vezi mărimea care ți se potrivește. Scrie pe packet.

| Paulyka36 a răspuns:

52 sau 48