| Intelligence a întrebat:

Peste 4 luni fac 16. iar eu am o minunat relatie de 9luni cu iubitule meu care ma iubeste si il iubesc enorm. Relatia noastar este solida.bazata pe incredere si comunicare, am trecut peste multe greutati. i cunosc de la 14 ani. El ma asteapta cu "dragostea", sunt virgina. El spune ca ma iubeste cu adevarat si ca pana la 18 ani sau cand ma simt eu pregatita el poate astepta linistit.
Intrebarea mea e urmatoarea :
Avand in vedere ca nu imi voi incpe viata sexuala.pana la 17 ani sau chiarrr dupaa.este ceva rusinos[adica sunt prea mica, e ceva rau, mentionez ca nu se ajunge la nimic mai mult] ca la varsta asta [varsta mea] sa fac petting cu el?
p. s. : astept raspunsuri folositoare si serioase, motivati`va "DA`UL si Nu`ul " laughing. funda + vot

Răspuns Câştigător
| AlexC_7935 a răspuns:

Depinde de controlul fiecaruia asupra sa.Te sfatiuesc sa ai langa tine si un prezervativ in caz ca nu va mai stapaniti sa aveti si varianta 2, adica sex protejat.
De curiozitatea, peste ce greutati ai trecut tu si iubitul tau in relatie? Momente mai tensioante da, greutati cred ca e mult spus pentru varsta ta.
Daca tu nu vrei sa i`ti incepi viata sexuala pana la 17 ani e o chestie ok.Este un lucru absolut normal si decent. Tind sa cred ca esti o tipa rationala si nu gandesti la moment. Daca o sa si reusesti ...nota 10.

14 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

E bine sa faci petting pentru ca iti pastrezi virginitatea ii dai si lui ceva mai multlaughing

| answer a răspuns:

Nu este rusinos, dar iti dauneaza si tie, si lui: va veti stimula "productia" de hormoni din organism si poate ca, la un moment dat vei ceda; El cu siguranta nu te va intreba daca intr-adevar iti doresti, iar dupa aceea iti va parea probabil rau, avand in vedere ca inca mai vrei sa mai astepti (si foarte bine faci).

| Ecea a răspuns:

Sunt convins ca la 15 ani iubesti cu adevatat, si sunt sentimente puternice si serioase rolling on the floor

Scuze, dar este foarte amuzant cand aud copii de 12 ani care spun ca au sentimente, iubesc si au greutati sau tot felul de bazaconii de-astea laughing
Ce o sa faceti la 30? Daca de acum voi suferiti,sunteti nervosi, stresati, etc.

| Intelligence explică:

AlexC - iti las mesaj desi nu trebuie sa dau nimanui explicatii sau sa dovedesc ca eu si iubitul meu imtim o iubire adevaratahee hee

| Intelligence explică:

Ecea. te-as sfatui sa incepi sa crezi in "exceptii". sunt obisnuita cu oamnei care ma subestimeaza. Insa crede`ma chiar daca sunt tanar [o sa fac 16],sufletul meu a "intampinat multe lispuri",iar mintea mea nu e ceea a uni fetite rasfatate, a carei parinti ii ofera totul. Fetele se maturizeaza mai repede, viata si ce se intampla te maturizeaza.asa ca ar fi bine sa stii de la mne.ca si persoane de 25 de ani au invatat de la mine. Poti sa ai si 30 daca nu esti matur si viata nu te invata.Nu te pune nimeni sa crezi, insa dupa raspunsul tau.ai putintel aer de superioritate. ceea ce nu ar trebui.din cauza ca esti mai "mare"[la varsta]". stii`.
Omul destept invata din greselile altorawinking

| Intelligence explică:

AlexC : nu spune nimeni ca ma rup greutatile. Eu una vorbesc de greutatile de nivelul meu.sau ai vrea sa am rate la banca e la 16 ani`?hee hee Eu cu parintii mei nu am o relatie destul de deschisa.
Deci am genul meu de greutati care nu le discut cu ei, e si asta o greutate. chiar daca nu`ti pare adevarata.
Cel mai greu e cu greutatile din suflet.
Ce, tu daca ai net nu mai ai greutati`? hei. nu totul se rezuma la bani.nu stii ca le poti avea pe toate si sa nu fii ferikit?
uite cel mai bine ar fi de inteles ca. aici sunt alt gen de greutati.asa de antrenament.pana dau intr`u totul piept cu "viata adevarata"batting eyelashes
cat despre copii care mentionezi.e deja ceva ce se`ntampla lumea asta de multa vreme, iar oamenii nu sunt capabili sa opreasca asta.Cum crezi ca s`ar putea rezolva?hee hee ajung copii in orfelinate din cauz unor mame denaturate.si a faptului ca nu stiu sa se protejeze.alea`s greutati pentru micile fiinte, insa pentru oamenii care au provocat asta. e doar lipsa de educatie si suficienta cunostinsa.hai sa nu mai ma lungesc. ideea e ca :
" Sunt la genul meu de greutati, fiecare le stie p ale lui.normal ca nu te va durea pe tine "greutatea mea" si nici nu o vei considera asa " P.S. : ma bucur ca se poate avea o discutie civilizata pe TPU`.ca altii doar sa se`njure stiu.si app.uh nu ma subestimezi` ca am 16 ani`?hee hee[aproape].sau esti apropiat de varsta mea big grin?

Răspuns utilizator avertizat
| AnnaMaria a răspuns:

Nu e deloc rusinos, poti face petting cu el, experimentatithinking Va cunoasteti corpurile

| getutageo a răspuns:

Este ok sa faci petting si parerea mea este ca daca va iubiti asa de mult dc sa nu va cunoasteti si mai binewinking si daca nu te simnti pregatita sa faci pasul asta nu te grabi ai timp mai ales ca este dispus sa astepte...succes

| secsilicioasa a răspuns:

Deci stiu ce zici pentru ca am 16 ani si eu si cam aceeasi situatie numai ca eu am avut o ralatie de 5 ani si acum am o relatie cu un alt fost prieten si tot asa mi-a zis ca el nu vrea sa profite de mine ca sunt inca mica si el are doar 17 ani(desi n-ai zice) si eu vreau sa mai astept cat pot de mult! deci cu pettingul nu-i ok deloc pentru ca va veti stimula hormonii si el nu va mai putea rezista tentatiei si se va ajunge la mom de care fugi/m.deci nu te-as sfatui sa faci asta decat cand esti sigura.ok?:*si baftaaa! ti pup

| R3sPeCt a răspuns:

Foarte interesanta povestea ta,iar tipul,daca ti-a spus aceste lucruri, e un baiat special(st putini ca el)
infine, poti face sex si la 25 de ani, daca asa vrei.
cu toate astea vreau sa zic ca decizia e a ta si a prietenului tau in totalitate, nu conteaza ce zice lumea.si lasa rusinea, cu rusinea se moare de foamewinkingbafta

| Crazyfish a răspuns:

Fa tu petting, sa vezi ce "linistit" o sa astepte el, dupa aia!

| AlexC_7935 a răspuns:

Mda,domnisoara este la varsta la care incepe sa ia contact cu viata reala ( o parte din ia ) si ii se pare ca e cruda cu greutatii.Nu are nici o situatie roze (asta ca sa nu zica ca sunt fara suflet )
Am si eu o intrebare,daca un copil cu mama cu tata are o casa vad ca si net are greutati, un copil fara mama fara tata de sta pe strazi ori prin orfelinate mizere ori il trimit parintii la cersit, ce are? Bucuri? Ma indoiesc...nu sunt parintii de acord cu o chestie pac greutati.Eu zic ca este o fata educata si aici sunt convins ca parintii au meritul si nu cred ca intentia lor este ca fica lor sa aiba greutati.Eu zic ca ar trebui incluse expreziile "rasfat" "prea multa libertate " in "ecuatia " asta.

| AlexC_7935 a răspuns:

Nu te subestimez ca nu am de ce.
Am 20 ani! Las la alegerea ta daca sunt ori nu aproape de varsta ta.
Ti-am lasat pe privat id meu daca vrei sa ma intrebi mai multe.