| bibi_9393 a întrebat:

Pfff! Is intr-o mare dilema! sambata se casatoreste fratele ex-ului meu si bineinteles nu merg la nunta dar dupa cum stiti de la prima intrebare care ii povestea mea as vrea sa-mi da-ti un sfat: Oare sa ii trimit un sms la ex-ul cu mesajul casa de piatra pentru fratesu si .etc? nu stiu ce sa fac! i-am mai trimis de curand un mesaj ca imi este dor de el si a raspuns ca sa-l las in pace si sa ma opresc cu mesajele, dar eu nu i-am trimis niciun mesaj de cateva saptamani bune! Apoi tot el dupa sms-ul cu |imi e dor de tine| imi tot zicea ca is insistenta si nesimtita si ca sa-l las in pace!
OK, dar eu nu l-am sunat in disperare, chiar nici1 beep macar, timp de cateva saptamani bune, sms-uri nici vorba si imi spune ca is insistenta?!
I-am raspuns la sms zicandu-i ca daca ii chiar asa de nepasator si nu are nimic pe suflet sa ma ignore, asa cum citeste sms-ul de la mine poate sa ii dea delete si sa nu se mai crizeze asa! Nici vb sa ma ignore! Mi-a raspuns si la sms-ul asta ca nu are nevoie de logica mea si mesaje de la mine! Am ramas blocata, nu stiu ce sa mai cred...eu cand numai simt nimic pentru o persoana ii zic odata sa ma lase in pace nu intelege o ignor nu raspund la fiecare mesaj si cate 2, 3 mesaje intr-unul si tin sa precizez ca el mereu zicea ca uraste sa scrie sms-uri si acum cand numai suntem impreuna imi scrie sa-l las in pace in 3 mesaje nu 1 singur ...Asa is de confuza!
OK! spuneti-mi mie acum ar fi bine sa ii trimit tot lui un sms cu casa de piatra si alte urari la fratesu(nr lu fratesu nu il am), sau sa-l las in pace! mersi mult! va pup fetelor:*

Răspuns Câştigător
| cotzobel a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa il ignori. daca el inca mai tine la tine, il va durea ignoranta ta si va incerca el sa stea de vb cu tine.asa iti vei da seama ce a simtit sau ce simte pentru tine...lasa.l in pace, refa. ti viata, cauta. ti un alt iubit si vei vedea, daca te iubeste, cum v reactiona cand te va vedea in bratele altuia.eu cred ca inca mai tine la tine, din momen ce iti trimite atatea mesaje dar e orgolios... Faci bine daca il ignori:ignoranta, indiferenta dor enorm de mult.bafta!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, in nici un caz nu ii trimite sms, e clar ca nu vrea sa-l primeasca si nu merita sa insisti daca nu esti dorita. Va aparea alt baiat care sa te iubeasca.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E si nesimtit, si groaznic de orgolios, si ipocrit! Uita-l 4ever! Cauta un tip care sa te merite, desi culmea, la nunti si chestii de genul asta se fac cele mai multe cunostinte! Success!

| petronela_4784 a răspuns:

Parerea mea este sa il lasi in pace! Pentru ce sa ii trimiti mesaj(chiar daca e pentru fratele lui)unei persoana care iti spune ca te uraste si sa il lasi in pace! Fii mai orgolioasa! Nu merita nici macar asta din partea! E clar ca sunteti persoane diferite, sau cel putin ganditi diferit din punctul de vedere al ignorantei: tu crezi ca mai bine e sa nu iti mai trimita niciun mesaj iar el iti trimite mesaje asa de "superbe"! Fiecare persoana are propriul comportament si propriul mod de a reactiona la ceilalti! Nu se merita sa te complici pentru el!

| madonica a răspuns:

Ignora, ignora, ignora...chiar daca este nunta lui frati-su, nu e problema ta, viata isi are rostul ei si nutrebuie sa privesti in trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l in pace ca nu merita atentia ta.Sterge-i nr de tel si indreapta-ti atentia catre alte lucruri care iti fac placere, iesi cu fetele, distreaza-te si cu siguranta va aparea si printul la care visezi. pup