| cristian00000 a întrebat:

Pfff...nici nu stiu cum sa incep parca imi este si rusine!
De curand m-am despartit de iubita mea cu care am fost doi ani, motivul despartirii este libertate de care vroia ea sa dispuna! Pur si simplu mie nu mi-a convenit ca ea sa aiba anumite legaturi, sa nu de-a comm pe facebook la anumite persoane, dar ea a zis ca se simte legata si prefera sa fie singura decat sa o stresez asa! Acum de cand nu sunt cu ea sunt intr-o depresie fascinanta, sunt baiat, recunosc, am plans si plang pentru ca am iubit-o si inca o iubesc si nu stiu cum sa trec peste momentele acestea cumplite, oriunde ma intorc, orice fac imi aduce aminte de ea si ma doare foarte tare, astept sfaturile voastre cei care a-ti trecut prin asemenea momente cumplite, si sper sa nu aud comentarii de genu fii barbat lasa plansu muieroo... ce-i care au iubit si iubesc cu adevarat sunt in stare de orice fata de persoana iubita!

Răspuns Câştigător
| sylar2007 a răspuns:

Si eu am trecut printr-o chestie din asta si sa nu te consideri vinovat, daca ea nu avea nimic de ascuns accepta sa nu dea la unele persoane facebook-ul. daca tu ii faceai chestia asta nu ii convenea.si eu am plans dar apoi m-am gandit ca nu i-am cerut luna de pe cer, mi-am adus aminte la cate chestii am renuntat eu pentru ea iar ea face nasuri la o chestie banala.frate sunt alaturi de tine si te inteleg, ea nu te-a iubit daca te iubea renunta la orice pentru tine.de ce sa mai plangi? ea se distreaza cu fetele sau cu altul si tu plangi? eu am aflat ca era cu altul si eu plangeam ca boul pentru ce? ca apoi sa recunoasca, ca de mult nu mai simte ce simtea la inceput si de asta nu a putut sa renunte la ei pentru mine.

9 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

@Alina rolling on the floor ai suferit pedntru noi? ce rau ti-0a facut cristian? uite ca sunt si baieti sensibili si carepun suflet mai mult decat pun multe fete asa ca nu ai suferit pentru noi, ci pentru unii.

Incearca sa iti umplii timpul cu tot felul de activitati si sa nu asculti melodii de jale.Pe mine m-a tinut starea asta vreo 6 luni...

| harciog a răspuns:

Nu-ti mai face probleme, are dreptate intru totul tipa mai ales in ce priveste despartirea de tine.

| harciog a răspuns:

Tot nu s-a sesizat nimeni ca proasta ea dar prost si tu.Auzi la ea,sa-i dai tu libertate? Dar ce erai tu mai baiete? Vreun dictator ceva? Imi vine sa schiorlai de unul singur ca si asa pentru limitati,ori ca schiorlai, ori ca le spui ceva oricum, tot n-o sa inteleaga.

| sylar2007 a răspuns:

Pe mine m-a inselat dupa 2 ani asa ca timpul nu conteaza am auzit de cazuri in care ea la inselat si dupa 10 ani.eu cand i-am dat libertate m-a inselat deci increderea m-a ajutat foarte mult. faptul ca ea nu a fost dispusa sa renunte la alti pentru tine arata cat de mult te iubea.si nu o ierta pentru ca te va considera fraier

| anna01 a răspuns:

"ce-i care au iubit si iubesc cu adevarat sunt in stare de orice fata de persoana iubita! "-mai putin fosta...Vechiul leac:alta prietena.Interdictia cu retelele de socializare ar trebui sa dispara, NICIUNEI persoane nu-i place sa i se interzica interactiunea sociala, mda, mult prea facilitata de mediul online.Plangi, plangi, nu-i nimic rusinos.

| alexutza1183 a răspuns:

O fata are nevoie de libertate la fel ca si un baiat si dupa parerea mea o relatie se bazeaza pe incredere.Este adevarat nu trebuie sa ii permiti sa te insele, dar nici sa ii interzici anumite lucruri.Cred ca tu ai fost cel care a gresit, cu regret iti spun.
Tu dupa 2 ani trebuia sa o cunosti, sa vezi de ce e in stare... daca avea puterea sa te insele sau sa nu tina la tine nu erati atata timp impreuna.Nu cred ca ea ti-ar fi facut asa ceva deoarece 2 ani nu este 1 saptamana sau 1 luna...
Spune-i ca iti pare rau,impaca-te cu ea si las-o sa dea commuri,nu mai fi asa deoarece pierzi mult.
Daca o prinzi ca te insala,omoar-o, fa-i ce vrei...dar sa fi convins ca ea calca stramb
Poate gresesc, dar asta este parerea mea.Mult succes!

| MalinaH a răspuns:

Daca esti prost si nu ai lasat-o in pace.Las-o draga sa vb cu cine vrea sa posteze cate commuri vrea ea si cui vrea.ce treaba ai tu cu cine vb? Logic ca ea a vrut sa se desparta de tine daca tu o tii legata in lanturi. easti foarte fraier

| Alinutaaaalina a răspuns:

Ia si plangi acolo! Ma mir ca mai sunt si baietii de astia, noi fetele am suferit destul pentru voi! Roata se intoarce, dragule!happy

| Tudor15 a răspuns:

Te inteleg perfect. in aceeasi situatie am fost si eu.am fost impreuna cu prietena mea aproape 10 luni o iubeam, ma iubea dar eu la fel ca tine nu vroiam sa vorbeasca cu anumite persoane aici implicatii baieti care nu ezitau sa se dea la ea etc., iar eu fiind gelos (chiar foarte) ea era genul de fata care vorbeste cu toata lumea insa dupa multe certuri aparute pe baza geloziei mele intr-un sfarsit ne-am despartit ea spunand ca nu mai vrea sa fie cu mine daca eu sunt asa de posesiv si gelos. recunosc am plans dupa ea dar eu fiind mai indiferent si imi asum vina mi-a trecut nu mai plang. incercercam sa nu ma mai gandesc la ea.au trecut 2 luni de cand ne-am despartit nu prea mai vorbesc cu ea decat rar si am profitat de faptul ca o vad foarte rar asta cred ca m-a ajutat cel mai mult oricum ai sa vezi ca treci peste asta la un moment dat nu dispera mai sunt fetewinking si chiar genul mai retrase happy