| anonim_4396 a întrebat:

Plac de un an un baiat.Este de varsta cu mine si stie ca il plac. Cand i-am spus in fata, mi-a zis ca ma vede mai mult ca o sora si ca poate vom fi impreuna peste timp. Acum cateva saptamani, mi-a zis ca ii devin simpatica. Se comporta cu mine ca si cum m-ar place[o gramada de indicii, si multa lume ma intrebau daca suntem impreuna ], asa ca dupa un timp am hotarat sa fac primul pas si sa il intreb. Dar cand l-am intrebat daca ma place, a zis ca ma simpatizeaza ca pe o sora nimic mai mult. Lucrul care ma face confuza, este ca se comporta si mai frumos cu mine, si tot imi da sperante. Ce sa inteleg din asta? Ma place? Merita sa mai sper, ca voi fi cu el?

3 răspunsuri:
| Sabyynna a răspuns:

Exista 2 variante:
1.Te considera doar ca o sora.
2.Te place dar nu poate sa fie cu tine pentru ca i se pare nepotrivit (de ex nu am vrut sa fiu cu un baiat pentru ca eu sunt una dintre cele mai bune si cuminti fete din cls, iar el era exact la polul opus si mi-as fi distrus reputatia in scoala daca se afla ceva)

| Alexandra2345 a răspuns:

Eu cred ca chiar te place, poate e rusine sa faca pasul...peste un timp isi va da seama ca a scapat o fata care i-a placut de dinsul.succes.eu am o situatie asemanatoare, numai ca el chiar ma place si eu, el e plecat peste hoatre peste 10 zile plec si eu (el isi doreste ca sa incercam)acolo si vom fi impreuna...

| Miiiiiru a răspuns:

Din moment ce ti.a spus de 2 ori ca te considera pur si simplu o sora.nu ai de ce sa mai speri in continuare pentru ca tot tie iti faci rau...cel mai bine ar fi sa gasesti un alt baiat pe care sa il placi, si el sa te placa si asa il uiti pe acesta.din moment ce stie ca de un an il placi si nu a facut nimic pentru a fi impreuna e clar ca tu speri degeaba si chiar nu poate fi mai mult intre voi! fundabig grin