| Elial a întrebat:

Mai demult, in iunie am cunoscut un baiat care ma placea si m-a intrebat daca vreau sa fiu impreuna cu el, dar pe atunci eu nu il placeam asa ca i-am zis nu. In toamna, la liceu, am picat in aceeasi clasa si, ei bine, el era alt om, asa mi se parea mie. Era mai arogant, vorbea destul de rautacios cu colegii si, ce m-a durut cel mai tare era ca, cu mine se purta indiferent, uitase de ziua in care ne-am cunoscut si in care ma placea, nu prea vorbeam deloc, iar eu, cu fiecare zii ce trecea, il vedeam din ce in ce mai frumos. Dupa cateva saptamani de scoala, am inceput sa vorbim pe internet, dar nu am vorbit foarte multe..niciunul din noi nu am pomenit de "trecut". Acum cateva saptamani ne-am mutat in aceeasi banca, dar din nou mi-a lasat un gust amar. Cu mine se comporta ca si cu celelalte colege, ma raneste fara sa stie asta. Iar faza cea mai rea e ca eu il plac si, oricat as incerca sa ma pun impotriva sentimentelor, nu pot. Am hotarat sa ii zic ca il plac, dar oare mai are rost, atata timp cat el se comporta asa si e clar ca nu ma mai place? As putea schimba ceva spunandu-i?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sigur te-ai îndrăgostit de el și asta este cel mai rău, că nu îți împărtășește aceleași sentimente.
Stai cu el de vorbă, deschis!
Pa, pa.

| bubulete a răspuns:

Da desigur o sa mearga te asigur spune-i ce simti si o sa vezi incetisor o sa mergeti la un suc, la o savarina si asa mai departe.