| shiningstar a întrebat:

Pls help! La scoala e un baiat foarte dragut de care imi place, am auzit de la aproape toata clasa lui ca ma place, dar nu prea am vorbit (adica nu ne cunoastem, dar totusi ne placem reciproc ) si mie un pic rusine sa fac eu primul' pas (eu sunt a 6 a, el a 8 a ), ce as putea face sa ii arat mai mult ca il plac si sa-l ajut sa faca el primul pas big grin ( daca dati rasp gen "zii in fata" mai bine nu dati )

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Vb cu o prietena sa-l sfatuiasca ea sa te invite la un suc, o prajitura, etc (merge in 98%din cazuri)cineve se duce la el si ii zice ''mai ''x'' daca tot o placi pe shiningstar de ce nu o inviti la o cafea de ex, eu cred ca ar vrea''! daca consideri ca asta nu merge afla id-ul lui de mess si spune-i intr-o zi pe mess''buna! ce faci?'' vb cu el de diverse lucruri (despre familie, de scoala, grupuri de prieteni, etc) va veti apropia unul de altul incet incet fara ca vreunul dntre voi sa faca sau nu ''primul pas!''Aaa... uitasem! si nu e rusinos ca fata sa faca ea primul pas! asta demonstreaza ca e o fata cu caracter, tupeista(si unora dintre baieti le plac fetele asa) bafta cu el(sa auzim de bine0 o zi faina!

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa faci pe cineva sa ii sugereze acest lucru asa cum ti-a spus malvynutza. Merge de multe ori. Acel cineva nu trebuie sa ofere o certitudine dar trebuie sa ii ofere o alternativa si un motiv de gandit. Nu trebuia sa ii spuna direct ca il placi. Trebuie sa ii spuna ca i se pare ca...

Incearca sa fii prin preajma lui foarte des si cand spune ceva incearca sa ii dai replica, sa intri in vorba cu el. Daca se intampla sa aveti acelasi anturaj, chiar si daca doar intamplator ajuta mult. Zambeste -i si cand trece pe langa tine priveste - l atent un pic, apoi uita-te in alta directie. Cu siguranta daca te place va face primul pas. Dar nu e o rusine sa faca o fata primul pas. Pe mine cel putin m-ar impresiona asta si m-ar face sa imi dau interesul mai mult. Incearca sa fii subtila, sa vorbesti din apropouri.

| User a răspuns:

Noh spune-i in spate atuncilaughing

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Zi in fata!laughingglumeam. Poi, arata`i ca`l placi prin semne, cere`i id`ul de mess, sau poti pune p cineva sa vorbeasca cu el, dar asa tot u faci primul pas!

| assus a răspuns:

Plimbate mai mult in jurul lui vorbeste cu prietenii lui si chestii de genu merge la baieti sai faci gelosi si chestii din astea cel mai bine... apoi o sa vina el incet incet la tine... tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar cred ca daca vrei gasesti tu o modalitate in pauza sau cand mergeti acasa...vezi unde sta.gaseste o scuza oarecare... zii ca l-a chemat cineva la intrare. si dupa aia ii bati un apropo.vezi tu crede-ma intre 4 ochi e mai bine decat in clasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai apropiete mai mult de el ca poate isi va da seama ca si tu il placi

| danielrazvan a răspuns:

Iti place acest baiat este totul ok. daca nu face el primul pas, atunci ea tu aceasta decizie, printr-un gest frumos care ar, duce la o dragoste inedita, te apropii de el cu blandete, farmec feminin, ii faci cu ochiul, ii bagi limba in ureche, unde gadila cel mai tare. ca dupa aceea o sa-i pui gurita la fel, unde-i va place cel mai mult, fa asa, sansa este salvata in momentul respectiv!

| Denisamy777 a răspuns:

Si eu sunt intr a VI-a si stiu ce lucruri noi iti vin in cap.Parerea mea este sa iti faci putin curaj si sa vb cu el. Daca nu iti place ideea asta incearca asa:roag-o pe o colega de-ata pe care o cunoaste si el, iar apoi spune-i sa alerge la el(intr-o pauza) si tu in urma ei si sa ii spui :STAI! NU! apoi ea ii va spune acelui baiat daca vrea sa va conoasteti. SPER SA-TI FIE DE FOLOS! chiar daca nu iti place, macar incearca!happy