Întrebare recomandată | Adelina9824 a întrebat:

Poate afla mama ca nu mai sunt virgina, am chist ovarian si vrea sa ma duca la ginecolg.Va rog frumos ajutati ma

78 răspunsuri:
| trixiiie a răspuns (pentru anonim_4396):

DACĂ! Uite cum îți răspunzi singur!
Uite care-i faza, am avut destule prietene și am în minte destule povești cu virginitate pe care un bărbat n-a pus preț. Culmea, din zece persoane, sunt singura care a rămas cu ăla care i-a fost primul - noroc, alt caracter, dracu știe? Dar așa e.
Cât despre banal, probabil. Depinde de caracter.
Nu știu dacă are vreo importanță să fie virgină, că e pură și tot așa. Pentru mine n-are.

| VanSperling a răspuns:

Fi curajoasa, si arata-i gaozul lui maica-ta.

| Emilian65 a răspuns:

Daca medicul ginecologic nu-i spune, nu are cum sa afle.

| William79 a răspuns:

Pai daca tu spui ca esti virgina, mama ta o sa intre cu tine..nu are voie sa stea afara.trebuie sa semneze ca nu ti-ai inceput viata sexuală.dar nu se observa stai linistita. si chiar daca observa (ceea ce nu cred), doctora nu o sa spună lucrul asta, isi da seama

| Emma04 a răspuns:

Daca cai peste 15 ani fa-ti curaj si spune-i... daca ai 12 ani atunci nu am cu sa te ajut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lola05):

Lola? sa speram ca din ceia ce i-am spus eu si ceia ce i-ai scris tu o sa iasa ceva bun si va invata ceia ce trebuie.in privinta virginitatii, nu se mai poate face nimic decat o himenoplastie parca? asta e a intrat in randul femeilor, a zburat puiul cu ata.nici fiica mea nu cred ca va intra bucuroasa pe usa vreodata si sa exclame; gataaa nu mai sant virginaaa.Dar nu inseamna ca toti trebuie sa-i menajam si nu primeasca macar o mica mustrare mai ales la 15 ani.si apoi se dicuta despre fete, mamici, dar taticii nu au chiar nimic de spus in treaba asta? ori ei dupa ce au dat din fund, gata? s-a incheiat rolul lor?

| torettoFL a răspuns:

Plateste Ginecologului in natura si poate baga niste strambe lu' maicata. Sincer, daca pui o astfel de intrebare pe acest site se vede ca ai un IQ sub cel mediu.

| Otto2014 a răspuns:

Daca ai mai mult de 14 ani ii poti spune ginecolologul sa nu-i spuna mamei tale. o sa zica sa te intrebe pe tine.

| Ingerul00 a răspuns:

Nu cred ca ai chist ovarian ca mai mult la femei mature poate fi si nu la cei mai tineri.

| AH5 a răspuns:

Eu nu am avut nevoie de pariti la ginecolog, i-am spus doamnei de acolo ca mama e plecata"asa si este" si tatal bolnav"asa si este" si am venit cu prietenul meu si nu mi-a spus nimic doamna de acolo laughing)

| dirteeecash a răspuns:

laughing Si noi cu ce sa te ajutam? Sa o convingem pe mama ta ca mai esti virgina si ca ginecologul este cam prost?

| mihai69 a răspuns (pentru bursuc001):

Și cu secretul profesional, cum rămâne? Dar cu dreptul al imaginea proprie?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru mihai69):

Bună!

NU se poate vorbi despre "secret profesional" vizavi de părintele unui copil MINOR!
Doar faţă de alte persoane ( chiar şi rude ale copilului ) există "noţiunea" de secret profesional.

Atât timp cât fata respectivă este minoră, părinţii acesteia sunt RESPONSABILI ( şi d.p.d.v. legal ) de viaţa şi sănătatea ei!

Cu "dreptul la propria imagine" este altă "poveste" ce NU are legătură cu această situaţie :)

"Art. 73 - Dreptul la propria imagine :
(1) Orice persoană are dreptul la propria imagine.
(2) În exercitarea dreptului la propria imagine, ea poate să interzică ori să împiedice reproducerea, în orice mod, a înfătisării sale fizice ori a vocii sale sau, după caz, utilizarea unei asemenea reproduceri. Dispozitiile art. 75 rămân aplicabile.

Art. 74 - Atingeri aduse vietii private :
Sub rezerva aplicării dispozitiilor art. 75, pot fi considerate ca atingeri aduse vietii private:
a) intrarea sau rămânerea fără drept în locuintă sau luarea din aceasta a oricărui obiect fără acordul celui care o ocupă în mod legal;
b) interceptarea fără drept a unei convorbiri private, săvârsită prin orice mijloace tehnice, sau utilizarea, în cunostintă de cauză, a unei asemenea interceptări;
c) captarea ori utilizarea imaginii sau a vocii unei persoane aflate într-un spatiu privat, fără acordul acesteia;
d) difuzarea de imagini care prezintă interioare ale unui spatiu privat, fără acordul celui care îl ocupă în mod legal;
e) tinerea vietii private sub observatie, prin orice mijloace, în afară de cazurile prevăzute expres de lege;
f) difuzarea de stiri, dezbateri, anchete sau de reportaje scrise ori audiovizuale privind viata intimă, personală sau de familie, fără acordul persoanei în cauză;
g) difuzarea de materiale continând imagini privind o persoană aflată la tratament în unitătile de asistentă medicală, precum si a datelor cu caracter personal privind starea de sănătate, problemele de diagnostic, prognostic, tratament, circumstante în legătură cu boala si cu alte diverse fapte, inclusiv rezultatul autopsiei, fără acordul persoanei în cauză, iar în cazul în care aceasta este decedată, fără acordul familiei sau al persoanelor îndreptătite;
h) utilizarea, cu rea-credintă, a numelui, imaginii, vocii sau asemănării cu o altă persoană;
i) difuzarea sau utilizarea corespondentei, manuscriselor ori a altor documente personale, inclusiv a datelor privind domiciliul, resedinta, precum si numerele de telefon ale unei persoane sau ale membrilor familiei sale, fără acordul persoanei căreia acestea îi apartin sau care, după caz, are dreptul de a dispune de ele.

Art. 75 - Limitele :
(1) Nu constituie o încălcare a drepturilor prevăzute în această sectiune atingerile care sunt permise de lege sau de conventiile si pactele internationale privitoare la drepturile omului la care România este parte.
(2) Exercitarea drepturilor si libertătilor constitutionale cu bună-credintă si cu respectarea pactelor si conventiilor internationale la care România este parte nu constituie o încălcare a drepturilor prevăzute în prezenta sectiune." - SURSA = Noul Cod Civil de la linkul :
http://www.dsclex.ro/coduri/cod.civil.pdf

O zi frumoasă.

| ViataCuSentimente a răspuns:

Mwie Ponta! Daca te prinde mama ta ai belit ***

| ViataCuSentimente a răspuns:

Sper ca daca te fwt eu nu te prinde mama ta

| Otto2014 a răspuns (pentru VanSperling):

Moor rolling on the floor))))))))) frate esti nebun rolling on the floor)))))))) mor de ras

| allexandra0308 a răspuns:

Ginecologul o sa stie ca numai esti, acum depinde si daca il intreaba mama ta. spune-i mamei tale sa stea afara ( sub pretextul ca iti e rusine) si da-i o mita ginecologului sa minta ca inca esti virgina, pup :* funda?

| suntroman a răspuns:

Pare-rea mea este sa-ti iei inima i-n dinti s-i sa ii spui mamei tale

| SmecherDeOradea a răspuns (pentru DeliaAlisse):

Putem sa facem se x XOXO happy

| SmecherDeOradea a răspuns:

Ma nici eu nu mai sunt si am 10 ani, nu-ti fa griji happy

| minrest a răspuns (pentru Denyisssa):

Deny, cine te-a mintit? Prin operatia de himenoplastie se penseaza vaginul, ca sa simta barbatul rezistenta. Numele e inselator, nu se reface himenul, asta nici nu se poate face. Mai bine zis, e un nume comercial. Se duc aproape numai tiganci, ele trebuie macar sa poata pretinde cat de cat ca au fost virgine.

| minrest a răspuns:

Pai daca un lucru nu il poti spune, de ce trebuie sa il faci? Credeai ca nu o sa afle mama niciodata? Se afla intodeauna.

| Denyisssa a răspuns (pentru minrest):

AAA,scuze,chiar nu stiam.Am intrat odata pe un site cu filme si mi-a aparut dintr-o data pe tot ecranul"Nu mai esti virgina? Descopera operatia..."si ma gandeam ca te ajuta... rolling on the floor

| Raluca807 a răspuns:

Da, acolo se afla daca esti sau nu, cat iti face controlul. trebuie sa iei tratament cu anticonceptionale ca sa scapi de chist.

| DeliaAlisse a răspuns (pentru SmecherDeOradea):

Poţi să îţi faci l*ba.winking

| VanSperling a răspuns:

Cred ca.

| Phono a răspuns:

Nu prea cunosc. Dar cred ca da, deorece daca maicata ii spune doctorului daca mai esti sau nu, desigur doctoru spune adevaru.

| realTmod a răspuns:

Concret! Daca o sa afle eu o sa fiu cel mai fericit.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți meriți soarta!
Pa, pa.