| R3sPeCt a întrebat:

Poate sa imi explice si mie cineva ce inseamna petting?

Răspuns Câştigător
| Denis_8063 a răspuns:

Petting'ul este mangaierile pe intreg corpul. In acest caz, totul este permis, masaj erotic sex oral sarutari pe toti corpul. fara a face sex. FUNDA?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| cherrybomb a răspuns:

Petting se face atunci cand esti cu partenerul si incepeti sa va mangaiati unul pe altul, in cele mai multe cazuri se ajunge la sex, dar nu neaparat
petting nu inseamna sex oral, sau altfel.

| PisicutaNebunatica a răspuns:

Mangaiere si dezmierdare. Cuvantul "petting" provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, petting-ul nu este altceva decat mangaierile pe intreg corpul. In acest caz, totul este permis, mai putin a face dragoste. Cand esti pregatit pentru petting? Petting-ul este un adevarat exercitiu pentru a experimenta cat mai mult sexul opus. Unii au aceasta experienta pe la 13-14 ani, altii la 16-17 ani nu se simt inca pregatiti. Cel mai bine este sa-ti asculti vocea interioara si sentimentele. Ele iti vor spune cu exactitate ce doresti. Nu te lasa presata de altii!

Cat de departe poti merge? Dezmierdarea reciproca poate merge pana ce ambii parteneri ajunga la orgasm. Acest lucru se intampla cel mai des, daca sunt mangaiate organele genitale. Puteti sa fiti complet dezbracati sau sa pastrati pe voi cateva piese de imbracaminte. De altfel, baietii si fetele traiesc sexul in mod diferit. Desi reactiile din timpul excitarii sexuale sunt asemanatoare, aceasta ia nastere si se diminueaza insa in mod diferit. La fete, excitatia creste in intensitate la mangaierile mai delicate. In cazul baietilor, totul se petrece mai repede. In afara de aceasta, baietii ajung fara sa vrea la un punct la care nu se mai pot intoarce. Penisul lor scapa de sub control si au orgasm. Uneori, acest punct nu este cunoscut de fete.

Pentru ca petting-ul sa devina frumos:
- Fa doar ceea ce doresti. Chiar daca toate prietenele tale povestesc despre petting-urile "fierbinti" pe care le-au experimentat, nu trebuie sa te lasi influentata de acest lucru.
- Spune-i prietenului tau cum iti place sa fii mangaiata. Condu-i tu mana sau gura. Daca merge prea departe, stabileste-i limite clare.
- In cazul mangaierilor tandre nu exista limite. Lasa-ti fantezia libera si simte ceea ce doresti!
- Dupa sunetele pe care le scoate prietenul tau, poti sa-ti dai seama ce ii face placere. Celor mai multi baieti le place sa le mangai penisul cu toata mana. In acest caz, preputiul aluneca in sus si jos si stimuleaza glandul, cea mai erogena zona a penisului. Dar, intreaba-l pe prietenul tau cat de puternica sa fie atingerea ta.
- Poti dezmierda delicat penisul cu buzele si limba.
- Este in regula daca nu vrei sa-ti atinga vaginul. Este zona cea mai intima si ai nevoie de timp, pentru a fi pregatita.

| Scândură a răspuns:

Buna! Petting este sex oral, adica sex fara penetrare. In timpul lui, se saruta/mangaie/ling zonele erogene sau organele sexuale.
Este un fel de preludiu!
Sper ca te-am ajutat!

| Bojthe a răspuns:

Salut nicku2010 petting inseamna sarutari atingeri mangaieri dar nu sex in sineeee.
funda?

| basexcu a răspuns:

Nu...pentru ca nu ai intelege