| Elly7890 a întrebat:

Pot aparea reactii adverse in prima luna de utilizare a anticonceptionale? am 19 ani si e prima data cand le iau! astept raspunsuri serioase! multumesc

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

DA, reacţiile adverse ( în cazul tău senzaţia de greaţă ) apar, de obicei, în primele 3 luni de administrare - până când se obişnuieşte organismul cu ele!

Deci, sunt "normale", NU ai de ce să te îngrijorezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,pot apare reactii adverse daca nu sant luate la indicatia medicului.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pot apărea, dacă iti este rău de la ele trebuie să le schimbi, să consulţi un medic eventual.

| Elly7890 explică:

Sunt luate la indicatia medicului nu de capul meu doar am putina greata sa zicem atat dar am auzit ca e normal in prima luna!