| drumurile a întrebat:

Pot fi insarcinata daca el a bagat degetul in vaginul meu? avea pe mana urme de lichid preejaculator uscat deja de cateva minute, oare sa iau pilula de a 2 zi? eu eram 4 zile dupa ce mi s-a terminat menstra, si din momentul in care mi-a venit au trecut 11 zile

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu vă mai jucaţi aşa, vă ardeţi rău.
Igiena mâinilor este foarte importantă, reduce infectarea.
Nu este nevoie să iei pilula de urgenţă.
Pe viitor să fii mai precaută.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, nu are cum! Mai ales ca spui ca era uscat. Totusi, avti grija de acum. Pentru ca, uite cum stai cu grija! Iti place? Ori penetrare ori deloc. Va fi bine daca te vei trezi cu vreo infectie pentru ca va jucati cu focul? Daca el considera ca ce face e un fel de petting, explica-i tu ce inseamna!

pa, pa si ai grija!

| Floreenofficial a răspuns:

Pai da se poate! din moment ce avea lichidu pe mana lui...nu conteaza ca era uscat
dar oricum e scarbooooooooooos.il lesi sa iti bage degetu acolo?straight face

| doar.pt.voi. a răspuns:

Nu.nu poti ramane insarcinata.

| Crisstina a răspuns:

Depinde cat timp a trecut, adica de cat timp s`a uscat.Lichidul preejaculator poate contine spermatozoizi. Spermatozoizii mor in contact cu aerul, dupa cateva minute. Dar de ce nu s`a spalat pe maini? chiar asa mare efort era? Daca erai in timpul perioadei fertile sunt sanse sa ramai! Perioada fertila este la jumatatea ciclului menstrual. Cu piula de a 2`a zi nu prea e de joaca, si nu o poti lua de cate ori vrei. Ar fi mai bine sa fi mai precauta in momentul actului sexual. Pt a`ti inlatura indoielile si grijile, fa un test de sarcina dupa 14 zile de la aceasta intamplare, cu prima urina. Poti repeta testul peste 3 zile.

| Annie_3559 a răspuns:

Nu
In ziua de azi e greu sa te speli si pe maini:!oh go on
:*

| innocent_9644 a răspuns:

Daca era usat nu.
apropo, doar in timpul menstruatiei si in primele 3 zile dupa terminarea menstruatiei, riscul de a ramane insarcinata este mai mic, insa nimeni nu a dovedit asta concret.

| Opt1k a răspuns:

Nu cred ca e posibil!

| Bab a răspuns:

Nu cred
spermatozoizii mor dupa cateva secunde de la ejaculare

| maya1311 a răspuns:

Nu stai linistita

| bestiutza88 a răspuns:

Da poti ramane insarcinata deoarece spermatozoizii traiesc 72 de ore asa ca orice atingere cu lichid poate duce la o sarcina nedorita...asa ca daca s-a intamplat asta ar trebui sa te gandesti bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic, linisteste-te. Sunt sanse ft ft mici [1-2%], chiar inexistente happy