| WFf a întrebat:

Pot rămâne însărcinată daca a ejaculat pe mine? Este posibil ca lichidul să fi migrat spre vulva?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul intr-o asemenea situatie este bineinteles ca DA, fiindca exista si posibilitatea de a se putea forma o sarcina. Insa pentru a se forma/realiza o sarcina IN MOD OBLIGATORIU in acel moment ar fi trebuit sa fii intruna dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE fiindca numai/doar in acel moment al ciclului menstrual se poate realiza intalnirea dintre ovulul viabil si un spermatozoid provenit din sperma autentica. In continutul lichidului preejaculator NU exista spermatozoizi. In consecinta, TU esti cea care iti poti oferi raspunsul cert si corect fiindca tu esti cea care ar trebui sa stie precis daca sexul a a fost intretinut intruna dintre zilele perioadei fertile, sau intr-o alta zi situata in afara perioadei fertile a actualului ciclu menstrual. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca sperma nu a intrat in vagin, nu poti ramane gravida.

| sofisis a răspuns:

Depinde UNDE anume a ejaculat.

| Necunoscut112 a răspuns:

Tu ştii dacă a migrat spre vulva sau nu. Dacă nu s-a scurs in vagin, nu se întâmplă nimic. Si oricum, spermatozoizii nu sunt niste păsărele care zboară cu îndârjire spre ovulul nostrul.

| SebyLucian a răspuns:

Din ce parte a lumii au migrat?

| WFf explică (pentru SebyLucian):

Buna glumarolling on the floor)
Scuze, nu m-am exprimat cum trebuie.