| anonim_4396 a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca dupa ce a ejaculat, iubitul meu s-a sters si si-a pus prezervativ apoi m-a atins cu penisul jos? A incercat sa ma penetreze dar m-a durut asa ca n-am mai continuat. Merci.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unde jos? Pe holul blocului? laughing laughing ce tare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul are rolul de a nu permite contactul direct dintre penis si vagin si sa impiedice trecerea spermei din penis in vagin.Deci chiar si in cazul in care penisul este introdus in vagin nu doar atins de aceasta, formarea si instalarea unei sarcini devine imposibila. Nu se poate ramane insarcinata asa de usor si in orice conditii.Ar trebui sa te informezi in ce conditii poti ramane insarcinata deoarece te anunt ca nu este suficient sa iti intre sperma in vaginul tau, mai este nevoie de ceva mult mai important.Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Unde a ejaculat? In tine sau afara? Daca a ejaculat in tine este posibil sa fi ramas gravida.

| TheImpaler a răspuns:

Daca a avut balon, n-ai de ce sa-ti faci griji. mai cititi si voi una-alta inainte sa va apucati. da! si pentru sex trebuie sa invatati!

| okays a răspuns:

Ma gandeam dacă prezervativul avea sperma pe dinafara de pe mana lui