| Orbithh a întrebat:

Poti deveni dependent de masturbare?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, daca ai si probleme de socializare si relationare normala - implicit heterosexuala! - timiditate, etc!

Cauta si citeste cat mai multe despre relatii si sexualitate, apoi despre Petting, si, dupa ce vei practica acesta intai, cu un (...) partener curat, rabdator si altruist, iti va fi foarte usor sa renunti la satifacerea solitara (care va ramane eventual complementara, in anumite situatii!) si sa descoperi si traiesti plenar, sexualitatea fireasca, implinitoare, in cuplu!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca faci exces si nu ai alte ocupatii.

greece12
| greece12 a răspuns:

Da,din nefericire.
Tot ce e prea mult, strica, valabil si in cazul masturbarii.

| elasexygagica a răspuns:

Eu sunt mai mult decat dependentalove struck sunt obsedatalove struck

| Eufourikul a răspuns (pentru elasexygagica):

Ela buna imi lasi id tau as vrea sa vb pari interesanta!

| Swallow a răspuns:

Da,cu usurinta. |

| Eufourikul a răspuns:

Da cu siguranta pentru ca corpul nostru cere si noi daca nu avem alte modalitati ne satisfacem prin masturbare! ti se intampla des cumva?

| Ţiiţţţu a răspuns:

Deci asta e o intrebare ft interesanta...dar sincer nu stiu probabil ca da odata ce poti fi dependent si de alte lucruri cum ar fi fumatul bautul de ce nu ai putea fi si dependent de masturbare...chiar interesant o sa ma documentez

| Orbithh explică:

Aoleu da nu am eu problema asta incerc doar sa ma documentez atat!

| eforie a răspuns:

Practicata in excess, evident ca v-a creea dependenta, insa ocazional si uneori insotita si de partener sau singura insa alaturi de el...e superb.