| Marius9979 a întrebat:

Prietena mea e virgina, pana acum nu am penetrat-o doar ne-am jucat doar cu degetele eu la ea, apoi oral, cand sa ejaculez am ejaculat pe un prosop dar in timpu asta a curs putin pe degete
si apoi am atins o pe la vagin. pateste ceva? ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care sexul/joaca s-a produs in afara perioadei fertile posibilitatea de a ramane insarcinata este EXTREM DE MICA spre IMPOSIBILA. In schimb daca ar fi fost in perioada fertila probabilitatea unei sarcini devine POSIBILA. In concluzie, trebuie sa-ti fie foarte clara modalitatea prin care o fata poate sa ramana gravida, DEOARECE trebuie sa fie intrunite 2 conditii in mod OBLIGATORIU, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp/simultan si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului. Daca acel calculator a estimat ca nu mai era in perioada fertila si de asemenea este posibil ca nici sperma sanu fi ajuns inzona vaginului rezulta ca NU AU EXISTAT conditiile necesare formarii unei sarcini in cazul vostru. Multa sanatate.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fara penetrare si ejaculare interioara nu are cum sa ramana bortoasa si mai lasati naiibi degetele alea si faceti sex ca lumea

| RAY a răspuns:

Nu,daca nu ai ejaculat in vagin nu ramane

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa fii mai mult decat ghinionist intr-un asemenea caz.Probabilitatea de a se forma o sarcina nu poate fi exclusa in totalitate, deoarece poate exista insa este extrem de mica spre imposibila.Depinde cat de bine ti-ai sters/curatat degetele de sperma.Intrebarea care se pune in cazul acesta este aceea daca joaca a fost in perioada fertila sau nu. In viitor intotdeauna cand va veti mai juca aceasta sa fie facuta intr-un mod cu totul responsabil. Multa sanatate.

| Marius9979 explică (pentru corbulalbrosu):

Am verificat pe un calculator de ovulalatie si calculul imi arata ca e iesita din acea perioada cam de o saptamana. oare conteaza sau tot sunt sanse?

Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns (pentru Marius9979):

In cazul in care sexul/joaca s-a produs in afara perioadei fertile posibilitatea de a ramane insarcinata este EXTREM DE MICA spre IMPOSIBILA. In schimb daca ar fi fost in perioada fertila probabilitatea unei sarcini devine POSIBILA. In concluzie, trebuie sa-ti fie foarte clara modalitatea prin care o fata poate sa ramana gravida, DEOARECE trebuie sa fie intrunite 2 conditii in mod OBLIGATORIU, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp/simultan si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului. Daca acel calculator a estimat ca nu mai era in perioada fertila si de asemenea este posibil ca nici sperma sanu fi ajuns inzona vaginului rezulta ca NU AU EXISTAT conditiile necesare formarii unei sarcini in cazul vostru. Multa sanatate.