| roxydeny2000 a întrebat:

Prietenii imi spun sa ma maturizez si sa iau viata mai in serios dar eu sunt o fire foarte impulsiva si ma gandesc ca ar trebui sa ma gandesc serios la asta. ce fapte dau dovada de maturitate si stiu ca ea vine de la sine dar vreau sa par macar mai matura si sa le arat ca pot sa iau viata mai in serios am 15 ani AJUTOR dau funda

Răspuns Câştigător
| CaSiHai a răspuns:

Nu asculta de nimeni nu te schimba eu am 14 ani si acum ma uit la desene la perechea de regii la o gramada desene si acum ma joc cateodata pe calculator jocuri de copii cu dress up si la scoala fac o gramada de nebunii deci nu te schimba ramai asa cum esti tu ca ii bine

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Eu iti Recomand sa ramai asa cum esti si sa nu asculti ce spun prietenii tai!
Tu traieste ti copilaria precum doresti tu. si bucura te de ea la maxim!

| Wehrmacht a răspuns:

Nu,nu te maturiza.Cuvantul asta e folosit pentru a descrie o etapa in care deja incepi sa-ti faci griji pentru o gramada de chestii fie ca vrei fie ca nu vrei, asta deoarece incepi sa cosntientizezi anumite lucruri din viata de zi cu zi care te afecteaza fara sa vrei.
Mie chiar imi placea cand ignoram totul si faceam tot felul de tampenii.
Si cel mai rau este cand vezi prostia si nemernicia pe care o au oamenii din lumea asta.
Doar sa poti constientiza cand iti este o fapta daunatoare tie sau celor din jurul tau.Este de ajuns.

| wasilika24 a răspuns:

Nu te schimba pentru altii daca lora nu le place lasa se se uite la ei nu lua in seama am am 17 ani degraba 18 si privesc desene animate daca iti sunt prietenii adevaratii o sa-i placa asa cum esti in real acum