| pysy_1046 a întrebat:

Prietenul meu se supara f repede, din orice motiv, i-am zis sa nu se mai supere asa repede dar zice da, dar tot asa ramane. Daca eu am un motiv sa ma supar, tot el se supara apoi, ca vai de ce m-am suparat eu, cu toate ca aveam un motiv, nici nu stiu daca sa ii zic unele lucruri ca el se supara. Ce sa fac, cum sa fac sa nu se mai supere din orice?

Răspuns Câştigător
| Just a kid a răspuns:

Boala grea treaba asta. exact asa faceam si eu.si pot sati zic din proprie experienta ca nu face asta decat din simplul motiv II MERGE CU TINE cel putin eu de asta faceam asa.pentru ca el ceda mereu el ajungea sa se roge mereu si mereu mi-a mers pana cand s-a saturat s a zis stop s tot eu sufar acumsadparerea mea e ca ar trebui sa-i zici ca asa nu se mai poate si sa se schimbe dar explica-i frumos ca pe tine te doare cand el se supara si poate tear intelege altceva nu vad ce ai putea face...repet ASA AM FOST SI EU si vroiam sa ma schimb da nu eram motivata pentru ca MIA MERS mereu si mereu castigam eu

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, asa e felul lui, cam greu de schimbat... exact asa e si prietenul meu, dupa ce c el e de vina tot el face pe victima si pe suparatul.Totusi am avut o discutie serioasa cu el si cat de cat a inteles.
Nu e bine ca e asa suparacios, dar se poate ca asta sa fie doar asa o vrajeala de-a lui sa faca pe suparatul, ca apoi tot tu sa cedezi si sa il impaci, sa iasa asa cum vrea el.Fi tu cu un pas in fata lui si cand el e de vina nu ceda, ca pana la urma va profita de asta, asa fac unii. DAca se supara ca ai gresit atunci are dreptate, ai face bine sa iti ceri scuze si sa vb cu el, dar cand sti ca se supara aiurea si degeaba atunci nu mai lasa de la tine.Lasa-l pe el sa isi vada greseala; asta nu e suparare draga din orice, asta e doar asa un moft, o joaca ca sa vada reactia ta, sa vezi tu ca cica e suparat si sa ii faci pe plac...nu mai fa asta, crede-ma ca ii va trece lui supararea, te va cauta el si iti va cere scuze.

| Malvina24 a răspuns:

Din ce motive se supara? ii dai motive? lasa ca e bine intr-un fel ca se supara...asa era si relatia mea cu iubi la inceput, ma certam cu el din orice! Inseamna ca tine la tine, ca ii pasa de tine, ca tine la tine, te cearta, tu incearca sa nu-i gresesti, nu te supara pe el! daca tipa la tine nu te enerva si explica-i cu calm ca el greseste! se va maturiza si el! momentan nu poti face mare lucru! cu trecerea timpului nu va mai fi asa~ iubiti-va!

| Ronnix a răspuns:

O persoana nu se poate schimba niciodata. happy

soothe
| soothe a răspuns:

E si el baiat (e greu la varsta asta). Il incanti prea mult uneori, te place (pariez) si pentru ca asta e "situatia" devine irascibil.

| SweetPrinces a răspuns:

Poate ii mai trebuie timp sa se maturizeze happy

| katyy_5873 a răspuns:

Nu cred ca il poti schimba, daca asa e caracterul lui.la urma urmei se zice ca daca iubesti pe cineva, ii iubesti si defectele, nu numai calitatile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie cu fostul, 2 zile eram ok dupa aia 3 ne certam.Si pana la urma nu l-am mai suportat si ne-am despartit.Asa ca eu cred ca nu il poti schimba, face parte din caracterul lui.Ai si tu limitele tale, pana la urma tot o sa te saturi de acest comportament al lui si oricat de mult il iubesti iti vei da seama ca nu vei putea trai langa o persoana ca el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. si prietenul meu. cam la fel face tot el se da pe suparatul

| pysy_1046 explică:

Deci el nu doar cand e cu mine se supara repede, si cand e cu prietenii lui, si ei zic la fel ca se supara repede, eu nu ii dau motive sa se supere, dar pur si simplu trebuie sa gaseasca el ceva sa se supere, si cand e suparat ii explic ce e de explicat apoi il las in pace.isi revine singur. dar e stresant asa cand se enerveaza din orice