| elyteiubeste a întrebat:

BUNA!
eu si colega mea de banca avem o prietenie foarte stransa, de 2 ani.
facem totul una pentru cealalta de la lucruri banale pana la lucruri dificile.
insa...de la un timp se supara f repede. am intrebat-o ce are si tot timpul evita raspunsul si spune :"nimic"
nu stiu... o fi vine mea?
si cateodata vorveste mai mult cu alte colege decat cu mine...
e adevarat...si eu sunt si impulsiva si incapatanata si cand se supara ea ma supar si eu deoarece ea s-a suparat...
imi puteti da niste sfaturi?
va multumesc

Răspuns Câştigător
| andrasstefan a răspuns:

Culmea este ca indiferenta doare, mai grav decit atit este faptul ca daca tratam cu indiferenta un om acesta are obiceiul sa faca tot cea ce ii sta in putiinta ca sa ne cistige atentia.nu ma intrebati de ce pentru ca si eu ma intreb la fel. daca sunteti ca surorile, atunci preia initiativa.nu ar trebui sa aveti secrete si daca tot ati fi in stare sa sfisiati cu dintii pe cineva ca sa va aparati una pe cealalta, nu cred ca este sfrsitul lumii daca cooperati nitel.preia initiativa,iti garantez ca vei merge doar in sus. apropoa, imi place sa cunosc noi oameni, ma gasiti pe mess just_me_forever11

3 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Ignora suparea ei, vorbeste si tu si cu alta lume. arata-i ca nu-ti pasa

| X a răspuns:

Pai ai putea incerca sa vorbesti cu ea dar nu banal, putin din inima o intrebi ce are i zici daca e vina ta cumva cu ce ai gresit ma rog inteleg tu ideea oricum in orice prietenie apar si dificultati dar care se rezolva, am avut si eu 2 prietene bune care in copilarie se certau foarte des amandoua incapatanate ma chinuiam sa le impac dar acum nu s-au mai certat deloc si sunt prietene de 10ani...

| unknow a răspuns:

Cum o cheama pe pietena ta? dar u catzi ani ai? ce zodie esti, dar ea? uiTe si mie mi se int la fel tot se 2 ani am o prietenie f stransa ca o fata care de la o vreme cand o sun, gaseste pretexte ca nu vrea,... acelash lucu ca tine ma intreb si eu, daca imi poti raspunde la intrebari poate te pot ajuta!