| Mihaela2023 a întrebat:

Prietenul meu vorbea zilnic la telefon cu o amică, l -am intrebat dacă mă înșeală dar nu a recunoscut. M-am certat cu el și nu a mai dat niciun semn.
Au trecut 4 zile de când nu m-a sunat.
Dacă nu a mai dat niciun semn, înseamnă că vrea să ne despărțim? Nici eu nu l-am mai sunat! Să il sun sau să mai astept?
Cum pot afla dacă mă înșeală cu adevărat?

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nici un barbat nu sta de vorba zilnic la telefon cu o amica. Aia nu-i amica. Cu siguranta te-a inselat. Eu zic sa nu-i dai nici un semn, pentru ca ori nu mai vrea sa fie cu tine ori si daca ar vrea, asteapta sa te umilesti tu sa-l cauti, ca sa aiba el pozitia dominanta in ceea va deveni relatia voastra din acel moment. Eu tind sa cred ca face pe smecherul, te-a inselat, nu-i pasa prea mult de tine (sau deloc) si nu te va cauta, dar daca-l vei cauta tu, probabil ca va accepta sa fiti impreuna in continuare, dar vei fi doar un "recipient" in care-si va descarca "incarcatura" cand are chef.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La ce te mai intereseaza daca tot te a parasit, lasa l sa faca ce vrea el nu il mai bate la cap ca mai rau faci. Gelozia nu e bună si poate te si bate la nervi lasa l sa se duca. Altul la rînd

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu.
2. Da.
3. Nu poți afla.

| dinaprilie a răspuns:

Urmareste-l

| glasulfilologului a răspuns:

Treaba e simpla, uita de amintirle placute si treci mai departe. Relatiile de genu nu functioneaza. Nu e vina ta, aici a aparut monotonia

| cristianseful a răspuns:

Sigur te inseala, si e clar ca daca nu ti a dat un semn in 4 zile nu mai vrea sa aiba treaba cu tine. Nu il suna tu din moment ce el nu te-a sunat deloc, asta doar o sa arate ca te framanta si o sa ii dai apa la moara. arata-i ca nu esti mai proasta si ignora-l, mai bine da i un mesaj si spune i ca te desparti de el ca sa nu se desparta el primul de tine.