| alexa19 a întrebat:

Prietenul meu vrea sa puna punct relatiei pentru ca spune ca nu suntem potriviti, ca eu sunt mai mare decat el(eu am 18 ani si el are 14 ani). I-am spus ca in dragoste varsta nu conteaza, dar nimicsad. Suntem de 7 luni impreuna, este primul meu prieten si nu as vrea sa il pierdsad.
Ce ati face voi daca a-ti fi in locul meu?sad

Răspuns Câştigător
| BeAmazing a răspuns:

Eu probabil ca i-asi accepta dorinta, oricat de dureroasa ar fi! Imi pare rau pentru tine! sad

7 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Scuza`ma dar esti cam nebuna.eu am aproape 19 ani si nu m`as vedea niciodata cu un COPIL cu 4 ani mai mic decat mine! da, stiu ca poate el e destul de dezvoltat(cunosc destui copilasi de 14 15 ani care arata ca de 17`18-nu glumesc) dar totusi. e un copil ma mir cum ai stat atat cu el! iti vei gasi un baiat de varsta ta, sau mai mare, si ai sa vezi ca vei rade cand iti vei aduce aminte de copilaria asta.desi 7 luni inseamna mult. cel mai bine e sa va despartiti sincer. nu are niciun rost, la 14 ani el are alte preocupari, nici nu cred ca e la liceu! e un avantaj pentru el sa umble cu o fata mai mare, dar pentru tine nu e deloc fain.nici nu vad ce ai fi putut sa vorbesti cu el...Chiar daca tii la el(si el la tine, poate) eu cred ca e mai bine sa va despartiti.nu are niciun rost, gandeste`te ca anul asta/anul viitor nu stiu, vei merge la facultate in timp ce el abia e la liceuoh go on stai linistita, o sa-ti gasesti un baiat mai potrivithappy

| Bogdan1o a răspuns:

Intr-adevar varsta nu conteaza, sunt cupluri cu 10 ani dif intre ei, dar in cazul vostru... el are doar 14 ani, e inca un copil, oricat de inalt si dezvoltat ar fi
tu ai 18 ani, esti majora si esti mult mult mai matura decat el...
daca el nu mai vrrea o rlatie, nu prea ai ce sa faci, e duureros dar trebuie sa o accepti, puteti cel putin sa ramaneti amici, sau vb cu el sa luati o pauza....imi pare rau, nu stiu ce sa mai zic....bafta

| Ingrid16V a răspuns:

Intr-adevar, varsta nu conteaza happy Dar totusi ar trebui sa-l intelegi, are doar 14 ani si acum gandeste ca un copil thinking Pentru el sunt alte lucruri mai importante la aceasta varsta, poate isi doreste sa fie mai liber thinking
Daca sunteti de 7 luni impreuna, cred si de fapt asa ar fi logic, ca tine la tine. Lasa-l sa faca ce decide el acum, incearca sa nu te impotrivesti si vei vedea ca daca intr-adevar tine la tine si te iubeste, se va intoarce si veti fi iar impreuna :X
Nu-i da impresia ca iti pasa prea mult de relatia voastra, fii mai indiferenta si vei vedea ca va fi mult mai bineee :X

Bafta :*

| larrii a răspuns:

Gandeste-te ca tu esti la liceu sau termini liceul, si el e abia in clasa a 8a sau a 9a. In liceul tau chiar nu mai sunt baieti de care sa iti placa? Intr-adevar, varsta nu conteaza atata timp cat 2 oameni se iubesc pentru ceea ce sunt, dar... tu esti cu mult mai matura decat el, totusi, ai 18 ani, cei de 14 ani vor aventuri si sa incerce pe pielea lor ce se face de fapt de la 17 ani in sus. ( cluburi, sex, bautura, droguri etc.) Eu as spune sa incerci sa il uiti, sa gasesti pe altcineva care te face fericita. Nu zic ca ar fi usor, mai ales ca sunteti de 7 luni impreuna, dar daca unul din voi( adica el) crede ca cel mai bine e sa nu mai fiti impreuna, nu poti sa il obligi.

| pink425 a răspuns:

Cauta unu de varsta ta happy... dragostea uneori iti aduce multe probleme pe cap cand unu din parteneri e foarte minorwinking... vezi sa nu iti aduca parinti lui acuzatii de corupere si alte porcarii

| AndruCriistina a răspuns:

Prima data gandeste-te ca daca chiar il iubesti sau simti doar o atractie pentru el? daca chiar il iubesti dovedestei asta si explica-i ca varsta nu conteaza, fa-i surprize....si daca tot nu vrea pui punct relatiei pentru ca este 5 ani diferenta

| Ionut_Sutu_1996 a răspuns:

Il invit la mine si ma *** cu el fericita? laughing