| anda_7225 a întrebat:

Prima data se face cu prezervativ sau fara? pentru ca am o prietena care o facut. o fara pentru ca asa i. a spus parteneru. oare e bine?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu prezervativ e mai putin dureros pentru fata. Fara prezervativ este ceva mai placut pentru barbat. Daca au renuntat la prezervativ, sper ca si-au facut analizele minime inainte: hepatita B si C, HIV, sifilis. Daca nu, sa se astepte la ce e mai rau, mai ales ca e clar ca barbatului nu-i prea pasa de ea, altfel ar fi ales varianta mai putin dureroasa pentru ea.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Si eu stiu ca majoritatea o fac fara prezervativ, dar ti-o recomand numai in caz ca partenerii nu au avut alte relatii intime inainte si sunt sanatosi clinic!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Trebuie sa faci cu prezervativ chiar daca o faci pentru prima oara chiar daca o faci pentru a 10a oara pentru ca poti ramane insarcinata sau te poti alege cu diferite boli cum ar fi sefilis, hepatita B si C, HIV.

| Sapphire a răspuns:

Se face cu prezervativ de fiecare data. se face exceptie atunci cand vrei sa ramai insarcinata. laughing
ma rog. o poti face si fara prezervativ dar trebuie sa te asiguri ca partenerul tau nu are nici o boala cu trasnmitere sexuala si sa nu ejaculeze in tine.
cel mai sigur e cu prezervativ.

| LoryM22 a răspuns:

Te rog sa folosesti prezervativul si o lubrifiere foarte buna(iti recomand lubrifianrt pe baza de apa, este mai sanatos)Poti ramane insarcinata daca nu folosesti prezervativul, poate partenerul este foarte excitat si nu isi controleaza emotiile si ejaculeaza fara sa-si dea seama, sau atunci cand este excitat elimina un licid incolor care contine si spermatozoizi si te trezesti insarcinata.Foloseste prezervativul(durex elite)este foarte bun pentru inceput.Bafta.

| bogdy2009 a răspuns:

Dapz, iti trebuiesc prezervative, asa cine stie, poate ramai "bortoasa"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi, dragele mele, credeti tot ce va spun baietii? Lor nu le prea place cu protectie si va "dezinformeaza". Cand va incepeti viata sexuala, trebuie sa mergeti la ginecolog, sa va sfatuiasca, sa va spuna ce anticonceptionale sa luati, sau poate este contraindicat la varste mici, si atunci folositi prezervativ...etc. Trebuie sa fiti pregatite pentru acest moment si mai ales sa stiti ca totdeauna trebuie sa va protejati, si prima data si a 1001-a data.