| StewartCassie a întrebat:

Problemele astea laughing
Cu ce sa incep? Suntem de ...cateva zile impreuna(aici vine partea mai grea)si nu ne-am sarutat niciodata, nici nu ne-am tinut de mana straight face I-am zis ca la inceput vreau sa nu stie nimeni, dar cred ca el nu vrea deloc. M-am tot gandit ca poate el crede ca inca vreau sa nu stie nimeni. Cand stateam unul langa altul pe banca, eram destul de distanti, cateodata ma lua pe dupa umar si cam atat. Ieri a trecut o prietena pe la noi si am vazut ca se uita mult dupa ea, m-am gandit ca poate eu nu-i mai plac sau sunt geloasa degeaba laughing Nici cand vorbim nu se prea uita la mine, inainte sa fim impreuna vorbeam ore intregi la telefon iar acum, daca vorbim 10 minute ii miracol. Am zis ca astazi o sa vorbesc cu el despre asta... ce ziceti? Chiar tin la el, mai mult decat as fi crezut

36 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el despre asta si sa luati o decizie

| StewartCassie explică (pentru mona):

Nu credeam ca o sa fie atat de greu, si daca dupa ce vorbim nu vom mai fi impreuna? De asta imi e cel mai frica. Sa-l pierd asa, cand nici macar nu ne-am atins unul de altul...

| mona a răspuns (pentru StewartCassie):

Sa nu iti fie frica, tu vorbeste cu el si daca intr-adevar tine la tine sunt sigura ca tot impreuna ve-ti fi

| StewartCassie explică (pentru mona):

Cum a zis si Dizzy, oare nu-i prea devreme? Sa mai astept putin? Cred ca gelozia m-a invadat acum si ma gandesc ca mi-l ''ia'' acea prietena laughing) sau poate sunt doar paranoica... ce spui?

| mona a răspuns (pentru StewartCassie):

Asa suntem noi fetele...cam paranoice uneori, tu decizi daca vb cu el acum sau mai tarziu, eu sincera sa fiu as vorbi cat mai repede cu el, macar sti o treaba

| StewartCassie explică (pentru mona):

Paranoice si ataat de copilaroase. Cand ma gandesc... Mi-a dovedit inainte ca-i place de mine dar na, vorba ta : asa suntem noi. Si eu l-as fi intrebat ieri dar n-am avut curaj. Putem vorbi te rog in privat? poate poti sa mai imi dai cateva sfaturi, ca ma simt prost sa-mi scriu toate problemele aici.

| mona a răspuns (pentru StewartCassie):

Sigur ca putem vb in privat

| StewartCassie explică (pentru mona):

Vorbim prin mesaj pe TPU?

| mona a răspuns (pentru StewartCassie):

Da

| neutrino a răspuns:

Baiatul tau nu a fost capabil de mai mult si acum doreste
o schimbare. Degeaba vei incerca sa-i vorbesti, el nu este inca apt pentru a avea o nevinovata relatie cu o fata.

| StewartCassie explică (pentru neutrino):

Nu am inteles. Ce schimbare?

| syd a răspuns:

De ce grabesti lucrurile? Poate e genul mai timid.

| StewartCassie explică (pentru syd):

Nu le grabesc, amandoi suntem mai timizi doar ca... daca nici cand vorbim nu se prea uita la mine, ce sa fac? Asta ma deranjeaza. El e un baiat super, ca amic ii uimitor, dar nu mai suntem doar amici happy Intelegi? Si ar putea sa se mai apropie putin de mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StewartCassie):

Uita-te in ochii lui, in centrul lor. Si nu-l lasa sa devieze cu privirea. Si spune-i ca il iubesti. Fa-i cel mai frumos compliment care-ti vine pe moment. Orice, dar spune-i. Sa vezi daca nu ramane masca vreo cateva momente happy

P.S.(reluat de mai de sus): Nu pierde contactul vizual. Daca e nevoie intoarce-i capu inspre tine cu o mana, da' nu-l brusca, fa-o usor. Inca o data spun, nu-l lasa sa-si intoarca privirea, ca atunci nu ai facut nimic.

Baftawinking

| StewartCassie explică (pentru anonim_4396):

Nu pot! Poate o sa creada ca ii cea mai mare stupizenie...

| syd a răspuns (pentru StewartCassie):

Daca complimentele sunt stupide. Atunci eu nu te inteleg.

| Arkhasas a răspuns (pentru syd):

Păi în cazul acesta este.
E cea mai proastă idee să-l lase mască în cazul ăsta, când el şi aşa e foarte timid.
Mai mult îl îndepărtează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi cand v-ati combinat cum s-a intamplat de ati ajuns asa? straight face

| StewartCassie explică (pentru anonim_4396):

Ciudat, nu? laughing) Sincer, cand nu eram impreuna parca eram, iar acum ca suntem e... aiurea rau. Habar nu am ce sa-i mai zic.

| DanielVălean a răspuns:

Da, eu as zice sa vorbesti cu el poate din cauza asta v-ati distantiat

| Arkhasas a răspuns:

Păi şi cum a început relaţia dacă nu printr-un sărut? O relaţie normală aşa începe, prin sărut.
La voi a fost ceva de genul: "Vrei să fim împreună?
Da.
Bine, gata suntem împreună!"
Nu aşa se începe o relaţie.

| StewartCassie explică (pentru Arkhasas):

Da, da, te rog nu mai imi zi. Sunt destul de in ceata acum, nu amplifica lucrurile. Cam prostesc, asa-i?

| Arkhasas a răspuns (pentru StewartCassie):

Bun,e trecut deja, nu mai contează, dar pe viitor să nu se mai întâmple, o relaţie serioasă nu aşa se începe.
Ce te opreşte din a prelua tu iniţiativa? De ce nu îl iei tu de mână, de ce nu încerci tu să-l săruţi?!

| StewartCassie explică (pentru Arkhasas):

Usor de zis, greu de facut. Si daca ma respinge? Oricum acum cred ca nu mai are nici un rost, sigur nu vom mai fi impreunawinking Multumesc totusi, ai fost dragut/a sa-mi raspunzi.

| Arkhasas a răspuns (pentru StewartCassie):

Hai mă dacă şi un sărut acolo sau un luat de mână ţi se pare greu...e clar că eşti prea mică pentru relaţii.
N-o să te respingă!

| StewartCassie explică (pentru Arkhasas):

Nu mi se pare greu laughing Dar na, ma gandeam ce ar zice :p

| Arkhasas a răspuns (pentru StewartCassie):

Uite de asta mulţi oameni nu au succes în viaţă, pentru că mulţi suferă de sindromul Nostradamus. Parcă ar prezice ei viitorul. Ştiu ei foarte bine exact ce o să se întâmple.
Dacă nu încerci n-o să aflii niciodată ce-o să se întâmple!
Ce se poate întâmpla rău? Nimic!
Care-i prostul care nu vrea să-şi ia iubita de mână? Sau să o sărute? Îţi zic eu că nu există!
Dacă ţi-e frică că _ce o să zică_ atunci acţionează înainte să apuci să te gândeşti la asta.
Hai că aştept să-mi dai un mesaj după ce l-ai sărutat şi să-mi spui cum a fost!

| StewartCassie explică (pentru Arkhasas):

Corect.

| StewartCassie explică (pentru Arkhasas):

Inca ceva, care-i scuza nu prea se uita la mine cand vorbim? De parca nu as fi acolo...

| Arkhasas a răspuns (pentru StewartCassie):

E timid băiatul şi nu prea are încredere în sine.
Nu prea are experienţă cu fetele probabil.

| Yhugato a răspuns:

Normal baiatul face primul pas (cum am facut si eu ), dar daca e dezinteresat puteti discuta intre 4 ochi si poate se rezolva.De ce sa va ascundeti sentimentele? nu merita acest lucru, asa eram si eu cu prietena mea la inceput iar apoi a stiut toata scoala chiar si profele si ne-au vazut de mai multe ori aman2 sarutandu-ne si imbratisandu-ne si etc.
Bft, spor la "iubire"

| StewartCassie explică (pentru Yhugato):

Ideea nu era sa ne ascundem sentimentele, doar ca nu-mi placea sa ne ''giugiulim'' in fata tuturor, adica era urat din partea noastra+ ca eu sunt foaarte timida... dar si cand ramaneam singuri, nu facea nici un pas. El e mai mare cu 4 ani decat mine, si e super de treaba dar...

| Yhugato a răspuns (pentru StewartCassie):

Si eu sunt timid dar am zis sa trec peste acest lucru cand sunt cu ea si asa am facut. atunci vorbesti cu el si il intrebi daca te iubeste si il intrebi daca nu cumva ii este rusine cu tine sau daca nu cumva sunteti amandoi doar de dragul lumii sau doar pentru a face pe cineva gelos/geloasa, etc. tot felul de subiecte de acest gen si poate asa va apropiati, prietena mea vrea sa cunoasca lucruri despre mine ca sa se apropie de mine si cred ca ii merge, oarecum,

| StewartCassie explică (pentru Yhugato):

Da, daca ar gandi si el ca tine, ar fi bine. Imi spune lucruri despre el, dinainte de a fi impreuna am vorbit chestii mai personale. Putem sa vorbim in privat? Cred ca am gresit-nu ii greseala mare, dar vreau sa te intreb ceva in legatura cu ea.

| Yhugato a răspuns (pentru StewartCassie):

Ok. id baiatu_calm@yahoo.com,daca vrei pe mess

| StewartCassie explică (pentru Yhugato):

Te-am adaugat happy