| Justsomebody222 a întrebat:

Pun aceasta întrebare de pe contul prietenei mele.Multumesc daca ați citit tot.
Uf. Timp de aproape 18 ani, nu mi-a placut de nimeni.Intotdeauna am crezut ca e ceva gresit cu mine.De ce nimeni nu imi putea creea fluturași in stomac? Ocazii la relatii am avut, destul de multe de a lungul timpului.Si mereu eram "criticată" de prietenii mei, deoarece imi spuneau ca ma plang ca o sa "mor singura", dar dădeam cu piciorul atator ocazii.Insa nu aveam de gand sa ma implic intr-o relatie fara sentimente, doar de dragul de a fi impreuna cu, cineva.Mereu mi-am dorit ca macar sa imi placa de cineva, sa vad cum se simte sa fii îndrăgostită.Si cat regret acum, pentru ca a aparut el.
La început nu prea ne inghiteam unul pe altul.Mereu ne tachinam, de impingeam, dar niciodata nu intreceam aceasta limita pentru ca exista respectul.Pentru ca sunt o fire timida in preajma strainilor,ii placea sa ma tachineze mai mereu.A trecut timpul,si toate imbrancelile s-au transforam in imbratisari,tinut de mana,si tot asa.El e o fire deschisă,extrovertita,dar cand vine vorba de lucruri serioase, este cea mai responsabila si serioasa persoana pe care o cunosc.
De mai bine de jumatate de an incerc sa mi-l scot din cap si din inima, dar nu pot.Ma raneste chiar daca nu suntem impreuna.Intr-un moment ma ia in brate si se joaca cu parul meu si mai stiu eu ce, si in secunda 2 e in bratele altei fete.Si ce este cel mai naspa, este ca sunt in clasa cu el si trebuie sa suport asta zilnic.Cand le ia in brate, parca ma cauta cu privirea, doar ca sa ma uit la el cand face asta.Si nu inteleg de ce.Pare că vrea sa se razbune, dar habar n am ce este in capul lui.Si de fiecare data,cand le ia de mana sau le saruta pe obraz, cum face si cu mine, trebuie sa ma uit in alta parte pentru ca simt ca mi se rupe inima.Doare oribil de tare.Si dupa toate aceste lucrui, vine la mine si ma intreaba de ce sunt suparata.Toti prietenii nostri comuni sunt "pro" unei viitoare relatii intre noi,si mereu cand alt baiat vorbeste cu mine, il sperie, spunand ca sunt "sotia lui X" si daca il prinde ii face nu stiu ce.Are momente si momente.Sunt momente in care isi demonstreaza afectiunea fata de mine, dar sunt si zile in care doar trece pe lângă mine si ma mangaie pe cap sau spate, fara ca macar sa se uite la mine.E ceva de genul "astazi ti am dat portia de atentie". Exact asa simt.Imi ia telefonul mai mereu fara acordul meu si verifica conversațiile, si pentru ca e considerabil mai inalt decat mine, n am sanse sa l recuperez pana nu verifica el toate conversiile.Pentru ca sunt destul de micuța la fizic,mai sunt surprinsa cu cate o îmbrățișare de la cate un coleg,pe motiv ca "sunt asa mica" si atunci apare el de nu stiu unde si ii impinge de lângă mine, spre ușurarea mea, pentru ca nu sunt adepta contactului fizic cu toata lumea.Pur si simplu nu imi face placere sa iau in brate toti baietii pe o raza de 5 km.Cred ca este constient ca il plac, deoarece are grija sa arate asta in fata altor baieti, cum ca il prefer pe el si nu pe ei.Si orice as face, ma ia de mana.Asta e cel mai des gest al sau.Dar toate astea sunt distruse de tot ce face.Nu am niciun drept sa ma plang,si am incercat sa ma desprind de tot ce simteam,dar cand il evitam ma durea sufletul, si nu puteam sa trec peste pentru ca imi tot spunea "zi mi cu ce am gresit ca sa stiu sa nu mai fac", desi eu ii tot spuneam ca nu am absolut nimic.Cand lipsesc mereu intreaba de mine,si le spune prietenelor mele sa imi transmită ca ii e dor de mine si sa vin mai repede la scoala, desi nu imi trimite mesaje decat ft rar, legate de alte subiecte.Si uite asa,am ajuns sa plang in fiecare seara,cand aud ca a mai fost cu cate o fata nu stiu unde, ca nu stiu ce a mai facut cu nu stiu cine, si ma sfasie. Poate este din cauza ca e prima mea dragoste.Dar nu stiu ce sa fac.Stiu ca sunt proasta ca indur.Dar nu pot sa ma îndepărtez de el, doare prea tare.Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Maskoff a răspuns:

Ai scris ceva nu glumălaughing
Explică-i mai clar că nu îți place felul în se comportă cu tine. și dacă nu înțelege trebuie să renunți chiar daca o să îți fie greu. Până la urmă o să te saturi tu sa fi doar pentru el și el sa fie pentru toate.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce povestești tu aici, nimic nu va ieși bine. Acum vorbesc doar hormonii din voi... în rest n-aveți nici o treabă unul cu altul. El o face pe "Alfa" ca să te impresioneze pe tine și se simte bine cu toate rățuștele, se umflă in pene și-n orgoliu, tu îi cazi în plasă exact ca la carte, că exact asta îți dictează păsărica... Și după o vreme după ce v-ați "consumat" tu ai să rămâi cu buza umflată și cu fâșu rupt și el o să treacă la altă floricică. E prea clasică povestea. Atât că e greu de văzut din interior. Acum știi cum se simt și celelalte 90% din fete înainte sa ajungă la concluzia că toți bărbații sunt porci sau alte minuni de astea. Așa începe. În momentul de față tu nu vezi altceva și atât. După o vreme ai să plângi ca de ce l-ai ales pe ăsta și tot așa și cu următorul care tot la starea asta de agitație ai să-l alegi și tot așa că ăsta o să fie. Mda, încă un narcisist, încă un trofeu care cedează hormonilor. Deja devine plictisitor și frustrant să vezi același lucru repetându-se la nesfârșit. Așa începe, așa se termină.

Sper că nu ți-am spart bula de săpun. Fundă.

| Balaban_Bianca_2002 a răspuns:

Te înțeleg... Eu îți pot da un sfat, e alegerea ta dacă consideri că am dreptate sau nu. Deoarece ai zis că eștiai diferită de celelalte fete ( ca și mine) dar pe el lași să te ia în brațe și altele, dar pe alții nu, e clar că-l iubești destul de mult. Din ce mi-ai povestit, este cam evident că si el te cam place. Uite sfatul meu: mai așteaptă puțin. După un moment, dacă va continua așa, eu zic să îi platesti cu aceeași monedă. Poate alții ți-ar spune să îi spui, dar sunt sigură că ai muri de rușine. Deci..mai așteaptă puțin. Timpul le rezolvă pe toate. Dacă va continua așa, ori îți va trece această " iubire" pentru el, ori îți va spune el ceva. Succes!