| tania_3947 a întrebat:

am nevoie de ceva sfaturi ca m-am saturat s plang atata. nmn mama nu ma crede ca si cum ma credea inainte, mereu tipa la mine. nu stiu ce sa fac ca sa ma creada, in plus ca mereu ma credea...

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca mama ta s-a schimbat in relatia cu tine, inseamna ca ceva s-a schimbat in voi inseva ceva. Poate tu ai devenit mai independenta si ea se teme pentru tine; dar intreaba-te daca nu trece si ea prin vreo situatie stresanta, poate e chiar nefericita. Daca o iubesti si te iubeste, asa cum cred ca si este, vorbiti sincer una cu alta.Comunicarea va exclude orice banuiala nedreapta si va restabili echilibrul relatiei voastre.Nu numai parintii trebuie sa-i inteleaga pe copii; reciproca e la fel de valabila.Numai bine.

| nicusor19 a răspuns:

Probabil i-ai ascuns ceva sau i-ai facut ceva de si-a pierdut increderea in tine.Deobicei cand un parinte isi pierde increderea in copilul lui, are motive intemeiate. Poate i-ai ascuns ceva sau ai un anturaj care ii displace mamei tale...sunt multe cauze, gandeste-te bine la tot ce se afla in jurul tau si vei afla raspunsulhappy

| andrei a răspuns:

Esti dusa rau nu inteelg nimic

| acdcfan a răspuns:

Deci incearcati sa va calmati mai intai apoi incercati sa vorbiti deschis. Incearca sa-i spui mamei tale ca nu o minti, ca o iubesti si ca nu ai avea de ce sa nu ii spui adevarul si roag-o sa te creada ca inainte caci asta inseamna foarte mult pentru tine, caci te simti foarte prost cand nu o face.

| ℬaby a răspuns:

Pff.
Daca ai mintit odata. S-a dus increderea tuturor care se bazau pe tine sad.
Incearca sa fii mai optimista la provocari de genu ( daca iti spune mama ta ) : " Nu cred ca vei termina cu medie buna anul asta "! Trebuie sa zici :" Hai sa vedem ca voi face mai bine decat anul trecutlaughing ". Intradevar insa trebuie sa si inveti.oh go on.
Altceva de rezolvaT.thinking nu Prea gasescsad.
Succes!big grin

| marian123 a răspuns:

Prima data trebuie sa ai incredere in tine, daca nu ai incredere in tine si in fortele tale nimeni cu va avea incredere in tine. si incearca sa te apropii de mama ta sau de bunici sau de la cineva apropiat tie. cautati un preocupare a ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pey uite mamica ta si-a cam pierdut increderea in tine. asa ca ai face bine ca sa incerci ca sa ii dai motive sa si`o recupereze happyar fi bine sa nu mai plange oh go on