| anonim_4396 a întrebat:

Ratiunea imi spune sa ma intorc la fostul iubit pentru ca asa imi va fi mai bine din toate motivele, dar inima imi spune sa raman cu actualul prieten pentru ca il iubesc enorm si el ma iubeste foarte mult, insa face anumite lucruri pentru care nu trebuie sa ma sacrific. Stiu ca e important sa aleg si ce-mi dicteaza ratiunea, nu sa ne dictam intotdeauna dupa sentimente pentru ca putem sa fim nefericiti. Ce ati alege intre cele doua: ratiunea sau sentimentele?

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Intodeauna,Dragost invinge! Asa ca eu as opta partea sentimentala! Dar totusi in final doar tu hotatasti ce ai de facut pe viitor.sa fii iubita maxim!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evident ca ramai cu cel pe care il iubesti. Desigur, tu nu-l iubesti, daca il iubeai nu ajungeai sa te intrebi pe cine sa alegi.

| hummmer a răspuns:

Si nu uita de vorba aia: cine fuge dupa doi iepuri nu prinde niciunul.
Spui ca il iubesti enorm pe actualul, ramai cu el si daca nu merge il iei pe fostul.

| erikamaria a răspuns:

Eu iti spun ca asa a patit si colega mea roxana si pana la urma a ramas cu actulalul si ii e mai bine! Deci=>sentimentele

| sufletzelsufletel a răspuns:

Sunt de acord cu krakilla,gandeste-te bine,parerea mea ca acolo unde este iubire nu mai exista nici un alt barbat si nici o alta femeie,din moment ce te gandesti la fostul e clar ca ceea ce simti pentru actualul nu e iubire,e posibil sa fie comoditatea,sa simti ca esti protejata,te simti bine ca sti ca il ai si te iubeste dar la tine nu poate fi vorba de iubire,iar de fostul ce sa zic,cam greu cu fostii astia,si eu am o pb cu fostul, intr-adevar nu e ok sa ne lom mereu dupa ce spune inima mai trebuie si sa gandim fara sentimente, incearca sa vezi ce parti bune si rele ai cu actualul si la fel cu fostul, analizeaza comportamentul tau in prezenta actualului adica cum te porti tu, si in prezenta fostului la fel....sunt multe de analizat,gandit si spus, eu as alege ratiunea pentru ca multe cupluri se despart desi se iubesc pentru ca nu stiu sa comunice, sa se aprecieze etc si prefera sa isi lase drum liber pentru a fi fericiti, asta desi se iubesc, e doar o parere

| Antonio9166 a răspuns:

Alege cu inima daca nu ma mai iubesti nu trebuie sa te prefaci, inteleg. si eu am fost in aceiasi situatie iti amintesti? Am ales cu inima pentru ca asa am simtit si nu regret pentru ca din cauza asta am ajuns sa iubest si sa simt si sa fac lucruri care inainte nici nu le gandeam. inteleg ca daca deja vorbesti cu el alegerea este clara. oricum eu voriam tot ce e mai bine pentru tine chiar daca nu e cu mine. nu mai bine iubirea mea.