| anonim_4396 a întrebat:

Rudele de gradul 6 se pot casatori civil, dar la biserica? Si prin rude de grad 6, ma refer la veri de gradul 2.
Help please!

7 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

De ce vrei acest lucru? Ideea este ca oricine se poate casatori insa problema apare cand se doreste conceperea unui copil fiindca genetica nu-i de acord, in ideea ca pot iesi copii cu malformatii! De ce nu gasesti pe altcineva cu care sa ai o relatie normala si sanatoasa? Sunt atatea persoane care si-ar dori sa fie apreciate, iubite si asta pentru totdeauna! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si la biserica, cunosc cazuri. Merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa spun copii verilor de gradul doi se pot casatori.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Cum dracu mai vine ruda de gradul 6 daca este var de gradul 2? laughing))

| AilynTao25 a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Se calculeaza dupa nasteriwinking nu dupa cum zic babele sau din popor :p

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru AilynTao25):

Se calculeaza dupa draci, mama are un var iar acela imi este unchi din var si copii lui, toti copii lui imi sunt veri de gradul doi

| alkhymeia a răspuns:

Acum se poate orice in biserica... spre rusinea lor