| ItsMatrix a întrebat:

S-a rupt prezervativul dupa ce l-am legat si l-am verificat. De fapt a curs din el pe undeva si curgea destul de bine. Inainte sa ejaculez am retras penisul insa nu pot fi sigur daca nu a fost prea tarziu.Nu stiu nici daca s-a rupt inauntru. Daca se ia pastila de a doua zi si cumva nu a ramas insarcinata, va fi o problema? O va afecta sau ceva? Ea doreste sa o ia sa se asigure ca nu a ramas dar in cazul in care nu am ejaculat inauntru si ea tot ia pastila, o va afecta?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Urmarile lasate in organismul femeii de catre hormonii sintetici existenti in acele pastile blestemate si nenorocite in general persista ani de zile uneori intreaga viata in cazul in care produc sterilitatea definitiva. Pastila de a 2-a zi se aministreaza NUMAI la indicatia medicului ginecolog si NUMAI in cazul in care sperma a ajuns in mod absolut sigur in vagin si acest lucru s-a produs irtuna dintre cele 4-5 zile aferente PERIOADEI FERTILE. In urma folosirii acestor pastile blestemate se deregleaza intregul sistem hormonal precum si ciclul menstrual pe o perioada de mai multe luni de zile, mai lunga sau mai scurta, in functie de oganismul fiecarei femei. Crezi ca pastila de a 2-a zi este ceva la fel cu o bomboana acrisoara, cu un Tic-Tac sau cu Mentosanul? Sunt cele mai nocive si nenorocite si blestemate pastile inventate vreodata si ar fi foarte bine pentru organismul si sanatatea iubitei SA NU FOLOSEASCA acesta pastila nenorocita N I C I O D A T A in viata ei. Multa sanatate!

| kandaraki a răspuns:

Sa ia cat mai repede pastila sa nu ramana proasta, iar tu nu mai face sex daca nu stii exact ce faci!