| Smile25 a întrebat:

Sa il mai caut sau sa las timpul sa treaca si sa nu stie nimic de ceea ce simt? In urma cu cativa ani si anume pe la 16 ani m-am indragostit de un baiat din liceu cu mine insa nu a fost sa fie sa fim impreuna(oarecum si din vina mea).Nu am fost impreuna insa a aflat ca il plac pentru ca i-am spus-o pe mess laughing. Anii au trecut si stiu ca e o prostie dar ma uit uneori pe fb-ul lui si as vrea foarte mult sa il revad si sa vorbim insa de data aceasta pentru ca nu l-am cunoscut niciodata cu adevarat.Anul trecut ii vorbisem cu el pe fb si l-am intrebat ce mai face si m-a intrebat ca "ce imi veni sa vorbesc cu el". Dupa nu am mai vorbit iar acum am si alt cont de fb si nu il am la prieteni.Ma gandesc sa ii dau cere de prietenie dar parca nu pot, dupa sa nu creada ca sunt vreo obsedata.Acum ies cu cineva insa tot la el ma gandesc si plang uneori pentru ca vreau sa il cunosc pe el si il vreau.La 21 de ani e o prostie sa ma mai gandesc la un baiat de care m-am indragostit acum cativa ani nu? Adica altele schimba baietii precum sosetele insa eu ma mai gandesc la un tip cu care nu am avut nici macar un sarut.Cum sa procedez in situatia aceasta? Sa il caut si sa ii spun ca as vrea sa il cunosc cu adevarat sau sa imi continui viata asa cum e acum si el sa ramana doar o amintire si o intrebare de genul "ce ar fi fost daca?". Multumesc tuturor de raspunsuri si o seara frumoasa.

6 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Eu cred ca ai facut o mica obsesie pentru tipul ala. El probabil ca nici nu-si mai aduce aminte de tine, si tu stai sa plangi. Cred ca ai doua variante:
1. Il cauti si-l inviti undeva (s-ar putea sa descoperi atunci ca "vraja" a cam disparut si ca baiatul nu e chiar atat de fermecator cum ti-l imaginai tu).
2. Il stergi de pe facebook si rupi complet contactul cu el. Daca-l tot vezi la tine in lista, normal ca n-ai cum sa-l uiti.

| grab a răspuns:

Daca sunteti la distanta relativ mica merita o incercare. daca va despart mii de km stai cuminte, o sa te amagesti mai rau. el oricum are viata lui acum, eventual cu alta femeie pe care o iubeste si nu are rost sa traiesti ancorata in trecut la fel si el.
succes!

| Smile25 explică (pentru grab):

Cred ca ai dreptate.Mai bine pas pentru ca oricum e in strainatate.O seara faina

Răspuns utilizator avertizat
| girlpoisson555 a răspuns:

Decât să rămâi să te întrebi ce ar fi fost dacă. de ce nu încerci? happy
Totuși ce ai de pierdut?
Dacă nu riști de unde știi că nu puteai câștiga?
Vorbește cu el, nu înseamnă că gata îi ceri să fiți împreună, ci doar vă acordați o șansă de a vă cunoaște, pe care ați ratat-o în adolescență.
Te-ai gândit că poate e doar un capriciu? În sensul că atunci, doreai mult să fi cu el, sau ma rog, și n-ai reușit nimic și acum vrei să încerci? În cazul ăsta gândește-te bine căci astfel riști să-ți zăpăcești actualul și pe celălalt big grin.
Analizează bine situația, vezi cum stă treaba și dă-i bătaie, timpul trece.
Multă baftă. Vorba lui TuDorEl96 așteptăm să ne povestești ce-ai făcut până la urmă. big grin