| Clodmod a întrebat:

Sa o iau de la inceput.
Mai de mult imi placea de un baiat: D., pana vara trecuta cand am vazut altul: pe C, dar acum, ca pe C nu il mai vad deloc si pe D il vad aproape zilnic (suntem in aceeasi clasa) a inceput din nou sa imi placa de el. Acum 2 ani am facut o excursie cu clasa si atunci s-a aflat ca il plac pe D si era si el de fata. Prietenele mele l-au intrebat pe cine place si a spus ca si pe mine, putin. Vorbeam, radeam impreuna, a acceptat chiar si sa stea langa mine in pat pentru 5 minute.
In prezent... O fata bogata: L, tot din clasa de la mine vrea sa ma faca geloasa si se da la el pentru ca noi suntem dusmance de moarte. In fine... Chestia e ca acum D nu mai vorbeste cu mine cum vorbea inainte. crying

CE SA FAC?

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

O discutie cu el intre 4 ochii, nu ar strica!
Ori ii alba, ori ii neagra! macar sti una si buna!

| mona a răspuns:

Intreaba-l ca unde ai gresit de nu mai vorbeste cu tine ca inainte

| neutrino a răspuns:

Ai plecat prost de la inceput. Trebuia sa incepi cu baiatul A, apoi cu B, si in final sa ajungi la baietii C si D. Ai incalcat logica si regula alfabetului si acum platesti: D nu te mai place.

| Azµre a răspuns:

Să vorbești cu el să clarifici lucrurile

| ghinionistul112 a răspuns:

Lasa timpul sa rezolve pe toate!

| rikkimady16 a răspuns:

Vorbeste cu el, intreaba-l ce s-a intamplat, de ce nu mai vorbeste cu tine cum o facea inainte? poate ai facut sau ai zis ceva ce nu i-a picat lui bine. Vorbiti cu oamenii! ca nu te mananca nimeni daca il intrebi pe el. de ce sa stai sa te gandesti ce are cand poti sa il intrebi pe el direct? rezolvati problema simplu!:* bafta happy