| Bronzo a întrebat:

Am 15 ani si n-am intretinut relatii sexuale, si nu m-i sa decalocat penisul, adica nu s-a rupt ata pl.ce sa fac? am incercat odata prin masturbare si cand am ajuns aproape la jumate m-a durut foarte tare. e cv grav? Cer seriozitate.

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ața nu se rupe ceea ce spui tu acolo e vorba de o fimoză, nu poți decalota penisul sau îl decalotezi pe jumătate. Prin urmare trataemnt pentru fimoză sau voință și răbdare, prin decalotarea lui în fiecare zi din ce în ce mai mult, folosind și o cremă pe bază de steroizi sau o cremă cu ph neutru.
Așa că nu te mai lega de ața, ața nu se rupe, e o prostie, ea se rpe numai în anumite cazuri, forțare, ața prea subțire și așa mai departe.

| Bronzo explică (pentru Azµre):

Si daca nu urmez acest tratament ce se intampla? :-s

| Azµre a răspuns (pentru Bronzo):

Se va îngusta mai mult datorită faptului că o să crești penisul o să se îngroașe și atunci ori nu o să mai poți ori o să îl decalotezi și nu va mai reveni la normal și se cheama parafimoză la care trebuie să ajungi de urgență la spital.

http://www.fimoza.info/parafimoza.htm

| andrey663 a răspuns:

Fa asta in fiecare zi si intr-o luna doua faci asta la max.

| Albertooo a răspuns:

Eu cred ca t-i se va rupe la primul contact sexual!