| Vert a întrebat:

Sal, am 17 ani si sunt prins intr-o chestie cam complicata.Sunt o persoana destul de timida, si nu am avut pana acum nici o relatie. De la un timp am inceput sa ies cat mai des cu prietenii in oras, si am inceput sa cunosc cat mai multa lume. Intr-o activitate extrascolara am intalnit o fata din acelasi liceu ca si mine, lucru ciudat pentru ca nu o mai vazusem pana atunci, era impreuna cu prietena ei... iar eu eram cu prietenii mei. Am intrat in vorba, si in ultima vreme am iesit si in oras cu ele. Sincer sa fiu, ea nu parea genul de fata care s-ar potrivi cu mine datorita personalitatii ei. Faza e alta in schimb, de la un timp am ajuns ca noi 2 sa vorbim din ce in ce mai des, si sa flirtam aproape la fiecare conversatie care o avem, dar.aici incepe "distractia" ea are un prieten de 20 si ceva de ani, si locuieste impreuna cu el. Ea mi-a spus ca acesta va pleca in strainatate vara aceasta datoria slujbei lui. Nu sunt foarte sigur ce vrea exact aceasta fata, dar incepe sa imi displaca aceasta "relatie" deoarece am inceput sa ma indragostesc de ea, si nu prea cred ca e un lucru ok. Cu toate ca m-am gandit si la a 2-a posibilitate. aceea de a incerca ceva la vara, cand prietenul ei va fi plecat, dar din nou nu stiu cat de ok ar fi acest lucru mai ales pentru ca ar fi oarecum prima mea relatie propiu-zisa. Daca ati avut experiente de genul as fi recunoscator daca m-ati ajuta.Numai bine!

2 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Are prieten! dc sa te bagi peste el
presupun ca tu esti mai mik decat prietenul ei nu t egandesti ca o sa iti rupa ala gatu cand se intoarce?
plus ca nu e frumos ce vrei sa faci tu aca ai iubi o fata mult de tot ai fi indragostit si pleci in vacanta si cand te intorci o gasesti cu altu, tu cum te simti?
roata se intoarce daca tu ii furi aluia iubita ti-o va fura si tie altul.
daca ea te place se va despartii d eactualul si va fi cu tine daca nu, nu merita sa te risti atata, daca ar fi intr-adevar interesata de tine ar renunta la actualul dar daca o sa stea si cu tine si cu el, e ca si cum si-ar bate joc de aman2.
cum adica se pupa cu tine alea alea se intorce gagikuso se pupa si cu ala alea alea, dupa iar ca tine iar cu ala

| Dr3yga20 a răspuns:

Salut, cred ca nu ar trebui totusi sa te bagi peste ea daca are prieten.Am avut o situatie asemanatoare, in clasa 10 m-am indragostit de o colega pe care nu o suportam in clasa 9 dar din cauza ca statea cu mine in banca in fiecare pauza sa ne uitam la seriale.Si cred ca si ei incepuse sa-i placa de mine ca se uita la mine destul de des si odata mi-a spus "iubitule".Si asa am placut-o din ce in ce mai mult pana cand am terminat liceul, dar n-am avut curajul sa-i spun.Acum ca sunt la facultate, sa nimerit ca ea sa fie in acelasi oras si aceeasi universitate doar ca profilul este altul, si mi-a spus ca are un prieten din vacanta.Sincer am regretat mereu ca nu i-am spus la timp dar nu mai pot sa ma bag peste ea.
Deci iti recomand sa incerci sa nu faci totusi vreo prostie, ca daca ea totusi il place pe actualul ei iubit atunci nici cea mai mica farama de prietenie no sa ramana daca incerci ceva vara.