| Nicusor32 a întrebat:

Sal TPU

Am in clasa o colega si imi cam place de ea am si intrebat-o daca vrea sa fie cu mine dar ea a zis ca i place de altcineva.

Eu am aflat de la niste colege ca ia ma place nici chiar asa de mult. Intrebarea este cum sa o fac sa ma placa precizez ca nu vreau sa-i arat sentimentele mele adica sa creada ca sunt mort dupa ea sau ceva de genu doar o plac atat Dau funda!+vot

2 răspunsuri:
| iloveunicorns a răspuns:

Mai intâi invaţă să scrii.
Apoi, vorbeşte cu ea intre 4 ochi,"colegele" ar putea să mintă, nu te mai lua după oricine care il vezi in faţă, dacă ea spune nu, nu şi gata, nu mai forţa fata.

| missShe a răspuns:

Nu inteleg ce-i cu chiestiile de genul " o plac atat" si "nu vreau sa-i arat sentimentele " si " ea* ma place nici chiar asa de mult ". Este o prostie placi pe cineva vrei sa fii impreuna cu el \ ea, vrei ca lucrurile sa mearga bine, sa va intelegeti si sa va impartasiti sentimentele. Mi se pare foarte clar b-). Daca ii placea de tine zicea cu ca vrea sa fiti impreuna, din nou mi se pare logic si normal. Poate colegele tale nu sunt foarte sincere... Tu poti sa incerci in continuare, dar parerea mea este: daca nu o placi suficient de mult incat sa aveti o relatie serioasa nu are rost happy. Sper ca nu te-am suparat, nu am zis nimic din rautate. Succes!