| chriss9753 a întrebat:

Sal TPU. Cand incerc sa joc un joc precum metin2 4story etc imi apare un ecran albastru cu scris alb si mi se inchide pc-ul. Cine stie cum as putea sa rezolv aceasta problema? Eroarea parca se chema blue screen of death sau ceva de genu. Dau funda celui care ma poate rezolva si scuzati categoria e cea mai vizionatawinking

5 răspunsuri:
| MarTZius a răspuns:

Stiu la ce te referi.trebuie sa iti reinstalezi din nou windows-ul.s-ar putea ca jocul instalat de tine sa aiba virusi si de aia iti apare asa.

| chriss9753 explică (pentru MarTZius):

Nu trebuie inst wind k l-am instalat de 3 ori si tot asa face. si n-are virusi k l-am verificat alte idei mai aveti?

| Wehrmacht a răspuns:

Reinstalarea windows-ului nu rezolva mereu problema.Ai pus o placa de ram un procesor o placa video sau te-ai jucat prin BIOS de curand? Pot fi mai multe cauze pentru eroarea asta.http://ro.wikipedia.org/wiki/Blue_Screen_of_Death

| 7uP112 a răspuns:

Aceasi prb o am si eu angry

| Alexander123 a răspuns:

Tu ai laptop sau calculator? daca ai laptop ca mine iti zic care e problema, ai jucat cu el undeva pe pat sau nu stiu si nu sia facut ventilatia calumea.