| adriancatalin2000 a întrebat:

Sal TPU. De la un timp imi place de o colega de clasa. Ea este tipul fetei desrepte, foarte matura in gandire si nu raspunde tuturor avansurilor "nesimtite". Ce imi sugerati ca sa pot fi impreuna cu ea?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuRazvan a răspuns:

Nu te prosti cu complimete din prima cadouri etc.pentru ca o sa pari ca esti disperat.Gaseste un subiect de discutie. unul ca merita mai mute vorbarie si de acolo dezvolti tu alte subiecte.si vorbesti doar, fara complimente. vorbesti vre 3-4 zile cu ea.(un mic sfat nu termin un subiect de descutie niciodata schimbi subiectu si o sa vrea sa le afle pe taoate si o sa vrea ea sa vorbeasca cu tine )dupa vreo 3-4 zile poti sa strecori cate un compliment dar nu exagerezi.asta ii cel mai important. continui tot asa dupa vreo 2-3 zile o inviti in oras.un film. ceva eveniment prin oras etc chesti de astea.sa zicem ca mergeti la film.ok nu faci nimic acolo pentru ca ea o sa se astepte sa incerci sa o saruti la film. dupa film mergeti la un suc si stai si vorbesti cu ea gentil si calm si dragut.dar tot odata masculin.te asezi langa ea NU II PUI MANA PE CORP doar in par ii pui mana sau o tii de mana si o saruti pur si simplu.mai departe te descurci. MULTA BAFTAwinking

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te comporti ca un adevarat gentleman.

| neutrino a răspuns:

Daca ea este plina de calitatile de care amintesti, atunci nu ai nicio sansa.

| Emilian65 a răspuns:

Incearca sa fi si tu tandru cu ea ca sa o poti cuceri.

| LoveSleep a răspuns:

Vorbești cu ea făcându-i avansuri simțite.

| SkyPilot a răspuns:

O iei prin invaluire. Incearca sa vorbesti mai mult cu ea, ii zambesti, o privesti in ochi, te oferi sa o ajuti daca are nevoie, ii faci complimente (dr o iei usor, nu ii spui din prima ca e cea mai frumoasa), daca ai ocazia ii oferi cate un trandafir rosu.

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Încearcă să te împrieteneşti cu ea, să vorbiţi despre una-alta... După o vreme, ai putea să fii mai sugestiv şi să vezi cum reacţionează. Apoi vei vedea tu cum evoluează lucrurile, dacă e sau nu interesată. happy

| AntonyaCeaCurioasa a răspuns:

Simplu. fetele mature in gandire, vor vrea in totdeauna baieti simpatici, amuzanti si inteligenti cu care pot discuta chestii profunde. Nu trebuie sa fii in niciun caz prea copilaros sau sa-i spui ca joci nu stiu ce jocuri pe calculator si ca nu stiu ce filme erotice iti plac. Gandeste matur si serios. Fii dragut si ai MARE grija de cum arati. te va costa mult asta in ochii ei. Fii mereu profund si expriati opiniile cu cuvinte gen contemplare, dragostea adevarata sau trecerea ireversibila a timpului happy