| ღSคภ๔яค a întrebat:

Sal TPU.Mai demult la scoala am auzit colegii mei cum vorbeau despre ceva boala,, sifilis,,. cred ca se transmite prin contact sexual dar ce boala este.(adica ii stiu pe ei ca se gandesc numai la prostiirolling on the floor). funda^^

3 răspunsuri:
| smerti a răspuns:

Sifilis este o boala venerica care se transmite prin conatct sexual, prin transfuzie de singe etc. este o boala care de fapt daca nimereste in organism ea nu se lecuieste complet ci doar se stopeaza. Lecuirea parcurge un timp indelungat cu antibiotice foarte puternice cu ""metale grele"" daca nu este lecuit la timp atunci el duce la deformarea cartilagiului in organismul uman. Cel mai bine boala se manifesta la barbati, femeile poate sa fie ca purtator si nici sa nu stie mult timp. De sifilis a murit Bonaparte

| andrei213 a răspuns:

Sifils este o boala care te inebuneste si poti muri si de tanar ca si Eminescu el a murit de sifils pentru ca a facut sex neprotejatwinking funda?

| Iliutz a răspuns:

SIFILIS

In ciuda tratamentului foarte eficient cazurile de sifilis nu au disparut, ba din contra, din cauza neprezentarii la un control medical imediat ce apar simptome specifice, ele par a se inmulti in ultima vreme la noi in tara.

Sifilisul se transmite in urmatoarele conditii:

contactul direct cu o rana a unei persoane bolnave de sifilis
prin toate practicile sexuale in care se ajunge chiar si la cea mai mica ranire
instrumente erotice pe care se gasesc secretii ale corpului
prin folosirea in comun de seturi de injectare la consumatorii de droguri intravenos
de la mama la fat.

acim te rog s-ar putea sa-mi dai funda.