| Bianca1864 a întrebat:

Sal TPU. vreau sa stiu care credeti ca ar fi varsta ideala pentru primul prieten/prietena, pentru primul sarut si prima experienta sexuala.sunt curioasa ce parere aveti. dau vot si funda

Răspuns Câştigător
| InLove_1054 a răspuns:

Buna, eu cred ca primul prieten si pimul sarut pot incepe de pe la 12-13 ani, cu prima experienta sexulaa e mai dificil, dp parearea mea, dupa 16 ani. Ai grija big hug Funda? big grin

4 răspunsuri:
| Lore2good a răspuns:

Buna.eu consider ca nu trebuie sa ai o varsta ideala pentru primul sarut si nici pentru prima experienta sexualahappy. Sarutul este un act frumos ce iti bucura inima daca este vorba de persoana pe care o placi sau chiar o iubesti. Poate fi primul sarut si la varsta de 13-14 ani daca simti ca vrei asta.Pentru sex, lucrurile sunt putin mai complicate...Consider ca trebuie sa te simti pregatita atat trupeste cat si sufleteste pentru o asemenea experienta.Primul contact sexual iti poate schimba perspectivele si modul de a vedea lumea de aceea e foarte important sa stii cand e momentul si mai ales cu cine.Eu sunt de acord cu sexul de la 18 ani insa sunt si exceptii. Sper ca am fost de folos. Pupici

| Tomy98 a răspuns:

Primul/prima prieten/prietena trebuie sa fie la 12-13 ani ca sa stii ce inseamna, ca tot asa o amani si ramai reaq singur toata viatalaughing

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Primul prieten (prima prietena) cam pe la 15-16 ani
Primul sarut tot 15-16 ani
Primul contact sexual pe la 17-18.

| asasinul100 a răspuns (pentru TechnologyWebBrowsing):

Primul prieten/prietena ar trebui de la 12-13 ani primul sarut de la 14-15 ani si primul contact sexual pe la 19-20 ani!