| Finutul_Alex_1988 a întrebat:

am 13 ani si ma masturbez. Dupa ce dau mult timp simt o senzatie ca un fel de mancarime si atunci dau repede dar nu iese deloc sperma. De ce nu iese sperma?
Va rog fara intrebari de genul "la varsta ta..., "nu ai altceva de lucru... "asteapta.". Multumesc, Funda.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Posibil să nu fi ajuns încă la maturitate gonadele tale. Dar încă nu e timpul trecut, probabil în cel mult un an nu vei mai avea doar orgasme uscate. (mâncărimi) laughing

| doctorandus a răspuns:

Nascut in 1988 sau in varsta de 13 ani?

Unii baieti se maturizeaza mai devreme, altii mai tarziu. Daca tu crezi ca ai asteptat prea mult, consulta un medic.

| Emilian65 a răspuns:

La varsta ta, organele tale sexuale nu sunt pregatite sa produca sperma.

| Wargasm a răspuns:

Încearcă să te masturbezi mai rar. Din plăcere și nu din obligație O să iasă.

| dinutu98 a răspuns:

Salut. senzatia de mancarime este data de la faptul ca nu esti excitat nu ai deloc lichid prespermator ( cand esti excitat iti iese un lichid unsuros) de aceea ai acea senzatie. si de aici posibil sa nu poti ejacula.