| catzelushdeplush a întrebat:

Sall TPU, am nevoie de niste statusuri de tradare, sa se refere la faptul ca toti m-au dezamagit si nu mai am incredere in nimenibig grin astept... Funda la cele mai bune + vot

5 răspunsuri:
| dracidus a răspuns:

Ma doare-n cur ca am prieteni. Deh, de-aia am diaree!

| Lexycesium a răspuns:

Am simtit raul cum isi infingea ghearele in pielea mea,
Cand fiarale strazii atentau la bunatatea mea!

In spatele oricarui asa zis prieten adevarat e un frustrat sau o persoana pe interes! Simte-te!

| Fabulous a răspuns:

Legea vietii:toti se prefac ca ne iubesc, si noi ne prefacem ca ii credem, dureaza ani sa castigi incredere in cineva si doar o secunda sa o pierzi.Strainul te va injungia in fata, iubitul in inima si prietenul pe la spate.Dar un lucru sa tii minte:oamenii care tin la tine, nu au cutite asupra lor.

| kRedhead a răspuns:

Urăsc să văd cum cineva îsi abandonează prietenii vechi pentru cei... noi.

Ce uratt cand cineva se foloseste de tine doar ca sa-si atinga scopurile

Oamenii te vor răni, te vor minţi, te vor înşela, te vor descuraja. Dar... crede-mă, ei au un scop nobil : Să te facă mai puternic/ă!

Trăim sub acelaşi soare. Nu eşti cu NIMIC mai special decât oricine altcineva.

Oameni vin şi se duc. Cei importanţi vor rămâne VEŞNIC prezenţi. Cei care nu sunt, nu. E simplu.

Există atât de multe moduri de a dezamăgi pe cineva încât mă gândesc că ţi-a luat mult timp să alegi...

Nu mai vreau să uit, să iert, să fiu bună. Ăsta nu era decât un prilej de a profita de mine...;-j

Când nu mai eşti folositor cuiva, devii transparent.

Egoismul nu constă în faptul că trăieşti cum vrei, ci în dorinţa ta de a-i face pe ceilalţi să trăiască aşa cum vrei tu.

Nu ai nevoie de pregătire profesională ca să ştii ce ar face un prieten adevărat.

O lume ciudată în care se crede că naivitatea, sinceritatea şi politeţea e o... dovadă de prostie.

Să ne grăbim să ne împărăşim sentimentele, pentru că oamenii de obicei, se îndepărtează foarte repede...

În viaţă pierdem multe lucruri : telefon, bani, examene, amintiri, speranţe şi... încredere.

| alin_2269 a răspuns:

Cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul.

de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

am invatat ca oricat ai plange, lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta!

spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat, imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte.

o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.