| Cipri112 a întrebat:

Am o colega frumoasa, ca si minewinking Desteapta... etc. Si mie imi place de ceva vreme de ea. La scoala o ajut ma mai dau la eaa laughing Si in timpul liber stam si povestim amandoi. Si nu stiu sigur daca ma place. Si eu cum sunt mai timid. Imi e rusine sa o intreb daca si ea ma place. Ce ma sfatuiti sa fac? Deja sunt disperat laughing Care ma ajuta si merge, Are Funda de la mine happy

Răspuns Câştigător
| Gabrielaaaa a răspuns:

Hey... cred ca ar fi fost necesar sa fi specificat si varsta in asa fel sa stiu ce sfaturi sa iti dau pentru ca nu se conpara ce faci la 12 ani cu ce faci la 16 de exemplu.Chiar ar fi fost necesar.Acum revenind la problema ta eu.te-as sfatui sa nu ii zici. uhmm fetelor chiar nu le place sa li se spuna in fata ca ''buna, mie chiar imi place de tine, gen'' ideea este ca ar fi ok sa vorbesti mai mult cu ea sa lasi timiditatea de o parte si sa iti iei inima in dinti si sa continui ce ai inceput.un fel de prietenie care poate ca o sa te transforme si intr-o relatie, poate.Sa fi tu, doar asa o sa o faci sa te placa cu adevarat, natural fara timiditate si uhmm sa ii dai de inteles ca iti place de ea, gen sa flirtezi cu ea prin mesaje si sa vezi daca ti se va raspunde in acelasi mod.Dar sa nu iti faci planuri prea mari..sunt si unele fete care doar.le place sa se joace putin.Cel mai bine o sa iti dai seama fata in fata. Oricum, cred ca stii ca totul depinde de tine si..de cum va reactiona ea.Si da ..continua sa te dai la ea.big grin nu trebuie sa o intrebi daca te place poti sa iti dai seama si singur si inca o idee poti sa intrbi un prieten sa intrebe o prietena de a ei daca te place fara sa ii zica, ca ai intrebat tu, poate fi si asta o solutie.Si nu trebuie sa fi disperat, sincer e plin de fete si frumoase ca ea si destepte ..asta in cazul in care o sa te respinga, pentru ca trebuie sa te gandesti si la varianta aceasta oricum stai calm ca o sa gasesti o fata ca sa te placa si poate fi chiar si fata aceasta de care iti place ...Acum cine te place, te place asa cum esti deci nu te descuraja daca vei primi un refuz. Oricum eu iti urez succes, sper sa fie un raspuns afirmativ!

| Cipri112 explică (pentru Gabrielaaaa):

Msss m-ai ajutat mult :* si... gata cu :* ca se supara. big grin

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru început, lasă mai bine faptele să vorbească. Întrebând-o, ai putea să o pui într-o situaţie delicată şi incomodă.

| onasis1961 a răspuns:

Pune o prietene dea ei să se intereseze ce părere are de tine şi dacă ar vrea să vă combinaţi.Baftă!

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns:

Sa ii arati ca o placi daca nu poti sa-i spui.fa ceva dragut pentru ea happy

| Alexandru98 a răspuns:

Citește versurile astea
poate
am spus poate te ajuta
succes

Ia-o de mana,
Citeste-i in stele,
Minte-o ca e cea mai frumoasa,
Cheam-o mai aproape,
Langa pieptul tau,
Sa simta si ea galopul inimii tale.

Saruta-i gandacul de pe deget,
Scoate-i din par firul de iarba,
Ea iti va zambi si-si va aminti
In iarba...

| LiviuTPU99 a răspuns:

Pai ii explici ca o placi de mult timp, si poate vrea sa fie cu tine, iar daca ai peste 13 ani atuncia bagate pe ea mai repede sa nu o pierzi.

| iulyan_9096 a răspuns:

Pai ce varsta ai? Sa stiu ce sa iti zic.

| Bogdan13123 a răspuns:

Spune-ne si cati ani ai, pentru un raspuns concretwinking

| MoRtal190 a răspuns:

Poti sa te bagi "pe sub piele" la o prietena de a iei si sa ii spui sa o intrebe pe cine place, daca asta nu merge, singura metoda este sa ii spui, tinand cont ca altfel nu ai cum sa aflii, iar ca sa eviti o situatie penibila daca zice nu, spui ca a fost o provocare.

| Cipri112 explică:

Msss Gabrielaa :* M-ai ajutat mult... Si gata cu semnele :* la altele ca fac probleme. laughing

| shizzle a răspuns:

Hm... cel mai bine, dupa mine, este sa-i spui. Eu sunt fata si stii cat de nasol pare sa mearga fata la baiat si sa-i zica: "Stii? te plac." Dar o data n-am mai rezistat si am folosit arhicunoscuta replica: Ne combinam?
Daca facea o fata urata... ii spuneam: "La cartela ma! la ce te gandeai?"
Dar asa nu s-a strambat deloc. ba chiar m-a apreciat ca am avut curajul. si uite asa o relatie de 1 an juma big grin

| Vu a răspuns:

Esti cam modest, eu unul te sfatuiesc sa fi un gentlemanwinking sa fi politicos si incearca sa o cuceresti prin privirea adnca in ochii ei..si cu ceva vrajelilaughing mie unul, mi-a reusit deja la destule chestia asta...cred ca trebuie sa-mi mai schimb tactica, o am de ceva timplaughing in fine, bafta sa ai s-o cucerestiwinking

| Sutza a răspuns:

Pai dai o floare! sau scrie pe o scrisoare daca esti timid :d!