| Alex008 a întrebat:

am pus si ieri o intrebare si am o nelamurire deci o sa o pun din nou si o sa va spun care este problema : "Buna TPU.Am decis sa va cer ajutorul.Deci sa va povestesc.Anul acesta am fost in excursie inainte de terminarea scolii.In ultima zi seara trebuia sa mai mergem in Padurea Baciu nu stiu daca ati auzit de ea dar inainte ne-am oprit la o benzinarie.Bun. Dupa de am fost in padure o colega s-a asezat langa mine.Am povestit putin dupa care si-a pus capul pe umarul meu.Ne-am uitat asa la niste poze iar dupa aceea am fost la un restaurant.Acolo ea tot ma privea si imi zambea. Dupa ce am plecat spre casa de acolo a venit din nou si s-a asezat langa mine.A stat putin si nu a zis nimic dupa care s-a pus din nou cu capul pe umarul meu intrebandu-ma daca poate sa stea asa eu am zis ca da.era noapte si liniste in autocar.Am pus si eu capul peste al ei si am dormit cam 2 ore dupa care doar eu m-am trezit.Ea a dormit asa pana dimineata.A doua zi la scoala nu stiu cine (poate ea) a imprastiat vestea prin clasa ca ne-am sarutat.Eu am zis ca nu pentru ca chiar nu ne sarutasem.Ea a mers la bunici pana saptamana asta dupa care s-a intors.Pe afara ma saluta si ne sunam unul pe altul sa vedem ce facem si de astea.Si pe langa asta toti baietii si fetele din cartier stiu ca noi ne-am sarutat in excursie. Vreau sa ma ajutati in urmatoarele situatii:

1.Ma place?

2. S-ar putea ca ea sa imprastie vestea ca ne-am sarutat fiindca ma place?

3.Sa mai astept putin pana trec cateva zile de scoala si sa vad cum se comporta ca probabil sa imi dau seama daca ma place?

4.Sa o invit in oras la un suc?

Multumesc mult TPU de ajutor."

Deci nelamurirea in legatura cu intrebarea asta este ca daca azi refuza sucul sa o mai invit si maine sau da semne ca chiar nu vrea si nu ma place?

Multumesc multhappy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună dimineaţa!
1.Din ceea ce ne-ai povestit, am ajuns la concluzia că da, te place şi asteaptă să faci şi tu un pas, eventual să-i ceri prietenia dacă şi tu simţi la fel.

2.E posibil să fii împrăştiat vestea cu sărutatul, dar ce mai contează? Acţionează mai repede!laughing

4.Da,invit-o la suc...şi treci la treabă.laughing

Succes!

| julika83 a răspuns:

Da, te place. chiar nu are importanta cine a raspandit zvonul. nu mai astepta nimic, invit-o la suc.winking bafta.

| Andreeuzza a răspuns:

E sigur ca te place.Invit-o la un suc. Daca nu vrea azi...invit-o maine.