| Alex008 a întrebat:

Situatia mea este mai complicata dar sper sa intelegeti ce zic.Deci este o fata in clasa a 7-a si imi place de ea.Imi este frica sa ii zic. Weekend-ul asta am fost in excursie si o colega de la mine din clasa (este draguta si desteapta deci daca ar fi sa fiu cu ea nu as refuza) a venit aseara pe la 2 in autocar langa mine.A stat putin, m-a intrebat ce fac si dupa 2 minute s-a pus in bratele mele si s-a culcat.Ce credeti? ma place? iar dupa o ora de somn in brate la mine s-a ridicat si s-a pus pe umarul meu. Ceea ce am facut in continuare m-am gandit ca o sa se traga.Cum a stat pe umarul meu am pus capul pe capul ei dar inainte de asta i-am aranjat pytin parul de pe partea aia ca sa nu se incalceasca si asa am adormit amandoi pana dimineata.Ce sa fac?:
1.Sa renunt la aia din clasa a 7-a?
2.Sa renunt la colega mea?
3.La colega mea sa ii spun in fata sau prin mesaj? Si la aia din cls a 7a prin sms sau in fata?
PLS HELP MS MULT

Răspuns Câştigător
| PisicacupRumare a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sati asc inima sa vezi ea pe cine iubeste mai mult

7 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

1, in caz daca nu te place fata din a 7
2, daca cea din a 7 te place
|"_"| totusi nu cred ca iti vei gasi fericirea cu colega ta. Eu am fost ca si tine aproape in aceasta situatie, deci sunt frumos si o fata s indragostise, ma-mbratisa la orice pas ma saruta, (fata era buna foc, visul oricarui baiat din cercul nostru de prieteni). Cum n-ar fi nu ma uimea in nici un mod, rece naiva, chiar diabolica ma vreia numai linga ea. Ma simteam in temnita, iar cind mi-am dat seama de greseala mea fata in cauza de care eram indragostit isi gasise altul, insa ea ii placea de mine foarte mult dar nu putea s-o suporte pe aia. Deci mi-am pierdut iubirea. Sper sa nu faci greseala mea, gandeste-te bine. Afla prin prietene daca te place, dar daca nu, mai bine renunta la colega crede-ma asta nu- iubire, nu e reciproca.

| Anonima264 a răspuns:

Asculta-ti inima!
Pe cine placi mai mult pe aia o iei!
3. Spune-i persoane-i la care tii in fata, nu prin sms deoarece va crede ca esti fricos si nu esti curajos ca sa ii spui!

| Anonima264 a răspuns:

Si da te place!

| onFire a răspuns:

Salut.
S-ar putea sa te placa colega ta.
In schimb eu zic sa vorbesti si cu fata din clasa a 7 sa vezi cum gandeste.
Petrece un timp cu fiecare fata (fara sa afle ca iesi cu 2).Si dupa daca esti sigur spune-i ce gandesti cu adevarat fetei respective happy Daca mai ai o intrebare ...astept happy Bafta!

| Fota_Liță_Andreea_1973 a răspuns:

Eu as zice varianta numarul 1

| AleAlecutza a răspuns:

Eu iti voi da un sfat dar nu este obligatoriu sa il asculti. Colega ta tine la tine si ti-a aratat asta. Cea din a 7-a nici nu cred ca s-a gandit sa faca ce a facut colega ta. Acum poti fi sigur ca colega ta te place si va trebui sa renunti la cea din a 7-a. Daca vrei sa pastrezi totusi o legatura cu prietena ta din clasa a 7-a spune-i lucrurile acestea in fata pentru ca altfel s-ar simti ignorata! mult noroc!

| utuutu a răspuns:

Salut!

Eu as zice sa petreci putin timp cu cele doua dar incearca sa nu afle nimeni, mai ales cele doua. Si dupa ai sa vezi cum gandesc cele doua eu spun ca colega ta tine la tine si te place daca a fost adevarat ceia ce ai spus mai sus.
Dar dupa ce ai petrecut putin timp cu cele doua o sa afli cine te place mai mult

Multa bafta.tongue