| Danysan a întrebat:

Sall-TPU -Ce parere aveti de barbatii care isi bat femeile(conform expresiei :Trebuie sa o mai altoiesti din cand in cand ca sa nu si-o ia in cap? Dar de barbatii care si-o iau de la femei cand sunt bauti?

Răspuns Câştigător
| 1DeadMemories a răspuns:

Tine de educatie in ambele cazuri. Daca ajungi la violenta inseamna ca n ai argumente de convingere intr o casnicie.Trebuie sa fi masochist sa stai intr o astfel de relatie. Lipsa de incredere in sine face ca multi sa ramana blocati in acest mariaj/relatie.

31 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Caractere slabe in ambele variante. Inseamna ca au castigat mult respect, intre ghilimele, de la consoartele lor, daca au nevoie de un supliment din asta.

| DeeaMarry a răspuns:

Trebuie sa fii foarte las daca ajungi sa dai intr-o femeie, de fapt trebuie sa fii foarte las si prost) daca crezi ca prin violenta rezolvi ceva.
Daca barbatul e atat de baut incat sa poata fi batut de o femeie, atunci chiar ca si-o merita!

| RedGuy a răspuns:

Suntem in anul 2013, am evoluat destul cat sa acceptam ca partenerul nostru are drepturi egale,fiind un el sau o ea.O femeie care se lasa lovita de sot/barbat e o femeie care nu poate fi independenta, o femeie ce depinde de o persoana pentru a traii.
Nu am putut intelege niciodata agresiunea catre partenerul de viata.
Intotdeauna am zis, daca voi ajunge sa nu ma mai inteleg cu cea care imi impart viata si ajung la agresiune verbala, nu are rost sa ajung la agresiune fizica, cel mai simpla e ca fiecare sa se duca pe alta cale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ăia nu se numesc bărbati, ci animale, intr o femeie nu are dreptul să dea nimeni, pe o femeie nu are voie să o bată nimeni, decît pantofii.

| Metaloco a răspuns:

Aia sunt niste lasi si puii mei daca greseste o femeie ii mai dai o sansa, ca fiecare are dreptul la o a doua sansa....parerea meawinking

| Dragonisgaby a răspuns (pentru Metaloco):

Nu sunt de acord cu tine aici Metaloco... da intr-adevar oricine are dreptul la a 2-a sansa dar. mno daca te-a inselat inseamna ca ceva cum s-ar spune s-a racit ..si 100% daca te-a inselat odata o va face din nou...

| Metaloco a răspuns (pentru Dragonisgaby):

Atunci da ii dau papucii direct...si daca ii nevoie ii platesc eu taxiul numa sa ma scap de ea, adica o trimit la maica-sa, dar de dat intr-o femeie nu as da niciodata

| Dragonisgaby a răspuns (pentru Metaloco):

Dar nu am spus ca am dat sau voi da intro femeie vrodata dar nu sunt de acord cu inselatu daca e intr-adevar dragoste la mijloc chesti de genu asta nu au de ce sa aiba loc si da o trimiti la maicasa... omu isi face cu mana lui nu cu a altuia. happy
PStonguearerea mea personala nu veniti cu injuri va rog tongue

| Metaloco a răspuns (pentru Dragonisgaby):

Dar nu am de ce sa te injur ca ai dreptate in mare parte numa nu ma exprim eu cum trebuie

| Dragonisgaby a răspuns (pentru Metaloco):

Nu am zis de tine stai linistit dar sunt atatea caractere in aceasta lume si no poate este unu care nu e de acord. Doar cum iti explici maltratarile, violurile, bataile care se intampla in lumea asta.

| Bubutita a răspuns:

Acei barbati care dau intr-o femeie sunt niste jigodii care nu merita sa traiasca.
Pur si simplu te-a deranjat sotia/iubita/prietena, nu mai vorbi cu ea sau da-i papucii, dar nu o bate.
E prea nasol.

| iubesc a răspuns:

Bataia nu e buna in niciun caz. Intr-o femeie nu trebuie sa lovesti nici cu o floare. Iar in cazul femeilor, vai de barbatii aia, oricum langa mine nu are ce cauta un betiv.

| Oana92 a răspuns:

Barbati? Aia nici macar animale nu se pot numi, un mascul niciodata nu o sa isi loveasca/ucida partenera. De ce fac asta? pentru ca sunt prosti, needucati, frustrati, complexati, dornici sa detina controlul, lipsiti de incredere in propria persoana, incapabili sa gestioneze o problema...

Nu prea am auzit de barbati loviti de femei, oricum eu nici cu asta nu sunt de acord. Violenta nu a adus niciodata nimic bun!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Da' de femei de ce nu zici nimic, ha? m-a altoit una odata cu geana de m-a capiat laughing dupa care si-a cerut scuze ca m-a confundat cu fie'su, zi si de femei ca acu' le zic ceva de dulce

| Danysan explică (pentru Oana92):

M-ai rupt cu masculu tau laughing-Oricum tare comm :-p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii prea cretin ca sa dai in partener. Si trebuie sa fii si mai cretin sa accepti asta. Daca-ti iei bataie de la partener/a te duci frumos la politie si api fiecare-si vede de viata lui, bataie nu e o solutie, e o prostie, o prostie a oamenilor prosti.

Răspuns utilizator avertizat
| CorneliaC a răspuns:

Barbatii au fost, sunt si vor ramane niste bestii, care nu ar trebui sa existe pe fata pamantului.

| Crissu3005 a răspuns:

Cred ca in momentul in care se intampla asa ceva trebuie incheiata relatia.Nu e normala situatia in niciunul din cazuri.O relatie ar trebui sa se bazeze pe respect si incredere, ca sa nu mai zic de iubire.Nu poti sa iubesti si sa ranesti pe cineva...

| annna69 a răspuns:

ASTA E CEA MAI MARE VORBA : FEMEIA TREBUIE BATUTA, daca nu o bati nu intelege
exista si partea in care daca o bati nu intelege de ce laughing)

| Maravilla a răspuns:

Ce parere as putea avea despre barbatii care bat femeile. Ei nu pot fi numiti barbati. De ce ai bate o femeie in primul rand in loc sa o protejezi. daca chiar merita batuta? ii dai papucii si ai terminat dar nu dai in cineva care este clar inferior fizic...
Iar despre barbatii care si-o iau de la femei? laughing acestia la fel nu pot fi numiti barbati. una e sa iti mai traga un din joaca o femeie si alta e sa te bata o femeie... asta se intampla pentru ca femeile acelea vad ca barbatul de langa ele e prea mototol si prea fraier sa dea inapoi asa ca incearca sa il domine din toate punctele de vedere. iti garantez daca barbatul acela batut de femeie se ridica deodata brusc la ea si incepe sa urle si numai se face ca da in ea iti garantez ca femeia nu va mai ridica mana la el in vecii vecilor... laughing

| Maravilla a răspuns:

Nu, laughing stai linistit/a de dat in femeie nu voi da niciodata am vazut cateva cateva situatii cu ochii mei si pot spune ca este unul din putinele lucruri care nu le-as face niciodata. laughing cat despre agresiunea verbala. in fiecare cuplu va exista mai devreme sau mai tarziu.

| Dragonisgaby a răspuns:

Iti dai seama ca toti barbati o sa comenteze prima parte din ce ai spus tu si toate femelie a doua parte nu laughing
E o cheste de orgoliu la mijloc ce naiba happy

| Maravilla a răspuns (pentru Dragonisgaby):

De ce ar fi o chestie de orgoliu daca eu nu mi-am luat si iti garantez ca nu voi lua bataie de la vreo femeie... laughing? Aaa. si nu nici nu am batut si nici nu voi bate vreo femeie vreodata.

| Dragonisgaby a răspuns (pentru Maravilla):

Sunt in aceeasi situatie ca tine but cine stie poate va veni o femeie in viata ta sau a mea care... care mai sti ce sturctura are tongue Sunt atatea femei in lumea asta nu se stie niciodata tongue
Si m-am referit mai sus ca daca cineva(un barbat) a patit-o greu sa cred ca va spune happy

| Maravilla a răspuns (pentru Dragonisgaby):

laughing Stai linistit. exista 2 rase pe lumea asta cei care se trag din maimute ( noi, oamenii normali ) si cei care se trag din king kong laughing nu as avea niciodata o relatie cu o femeie cu un gabarit depasit.

| Dragonisgaby a răspuns (pentru Maravilla):

Sa mori tu chiar crezi ca daca ti se aprind calcaiele pentru o femeie de aia "King kong" nu deveniti ceva mai mult decat prieteni?
Hai sa fim seriosi dragostea nu tine cont de aspect...

| Maravilla a răspuns (pentru Dragonisgaby):

Nu. femeile grase sincer ma dezgusta. daca nici ca femeie vorbesc de categoria de varsta la care ma uit eu ( 16-20 ani ) nu ai grija de aspectul tau la varsta asta. ce sa mai vorbim peste 10-20 de ani.
Eu tin cont de aspect. e chiar cel mai important de fapt, cel putin pentru mine al 2-lea fiind ce are in cap. si sa fim seriosi daca esti femeie si iti ia 1 minut sa te cobori din masina ca nu poti de ghiozdan si de balcoane... esti dezgustatoare.

| Dragonisgaby a răspuns:

Eu personal nu voi da niciodata intr-o femeie daca intr-adevar o sa se ajunga la o situatie foarte tensionata genu m-a inselat ii dau papuci si o trimit la maicasa.

| rizbytzu a răspuns:

Violenta domestica trebuie neutralizata, cat de prost/a sa fi sa stai langa o bestie care te bate. Violenta nu are ce cauta in familii. Cei ce isi bat femeile sunt niste rebuturi si ar trebui sa se inaspreasca fooooarte mult legea din Romania asa incat acesti oameni ca fie condamnati la cel putin cateva luni de inchisoare.

| TurteX a răspuns:

Oh,orgoliullaughing