| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata, e draguta si frumoasa dar nu stiu daca si ei ii place de mine da cand vorbesc cu ea nu vorbeste in sila, sau ca n-are chef de mine, vorbeste de parca si ea ar vrea o relatie si as vrea sa incerc sa o cuceresc. va rog eu mult imi spuneti cum as putea sa o impresionez cu ceva mai deosebit decat toti prietenii ei?[dau funda si vot]

Răspuns Câştigător
| Geany_7021 a răspuns:

Pai eu cred ca daca te place nu trebuie sa o impresionezi cu nimic da-i intalnire intr-o seara si plimbati-va stati de vorba si iti vei da seama daca te place (daca va da curs propunerii tale de a va intalni) incearca sa te apropii de ea prin gesturi tandre in momente cheie, da-i de inteles ca o placi nu o contrazice in orice ar avea de spus chiar daca stii ca e gresit (o vei face mai tarziu), propune-i un film de dragoste sau comedie (trebuie sa o faci sa se simta bine alaturi de tine si daca te place asta ii va amplifica dorinta de afi cu tine, fa-o sa se simta importanta) iti vei da seama daca te place dupa cum se poarta adica daca se va purta cu tine mai "neobisnuit" (te atinge, rade la glumele tale, etc.) Gaseste tot timpul un subiect interesant sa nu se plictiseasca fa-o sa isi doreasca sa iasa cu tine tot timpul, fi haios aa si inca ceva nu incerca sa fii tandru sau sa ii spui ca vrei sa aveti o relatie din primele 2 ore pentru ca atunci isi va da seama ca de fapt asta era scopul pentru care ai invitat-o in oras, lasa totul sa vina de la sine. Bafta multa!

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Femeile sunt atât de diverse, că nu știu ce răspuns să - ți dau, că nu este o soluție unică, valabilă în toate cazurile!

| Awesom a răspuns:

Eu cred ca tu esti deja impotmolit in friend zone la ea.

| Ralluca25 a răspuns:

Păi dacă nu îi poți spune sentimentele tale direct invit-o undeva la un suc o prajitura si poate iti faci curaj s-o intrebi smug
daca vrei s-o impresionezi cu adevarat spune-i sentimentele tale direct asa va vedea ca ai curaj si ca nu esti foarte timid.
succes >:d<
FUNDA? happy