| -TattO- a întrebat:

Sall voua.

Nu prea am cu cine vorbi despre lucrurile astea asa ca ma rezum la voi.

Nu am avut prea multe fete, de relatii nu mai zic. Dece? la inceput eram prea timid, apoi nu ma pricepeam sau nu stiam cum sa ma prezint cu o fata, si in prezent? profita de bunatatea mea.(dupa ce le-am corectat pe celelalte minusuri)

Am vorbit cu o fata din alt judet timp de 8 luni, visam aiurea la viitor ma amageam si imi tot faceam nervi in ultima vreme. Deci s-a pus stop, mai precis ea. Nu ne vazusem. Aiurea, nu? suferinta...
Apoi am iesit cu o fata din judetul meu, ce-a care avea prieten si cica iesise cu mine ca sa isi mai revina dupa ce se certase cu el. Bun, si tipa doar se juca dar eu incepusem sa o plac. Pana la urma m-am prins ca s-a jucat si na, i-am spus ca e cam nesimtita ca a facut faze din astea stiind ca mersese deja prea departe.(saruturi, tinut de mana). Asta a durat 4 zile.
Apoi am intalnit fata de am stat cu ea 1 luna. Problema? la inceput parea ok si am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna. A zis ca da, de ce nu. Dar off ce amageala, si cat am gresit si aici! A mers bine un timp dupa care se comporta indiferenta cu mine. Pe mess nu prea vorbeam, la telefon cam 3 minute pe zi si ne vedeam sambata si duminica cate 3 ore. NU se comporta cu mine ca si cum am fi avut o relatie frumoasa ci mai mult ca un amic. Nu ii placea sa ma interresez de ea, ce face sau pe unde e sau ma rog. Si nu aveam cu cine vorbi daca aveam problema, nu ma simteam sigur ca pot vorbi cu ea ceva serios. Faza e' ca din prima zi i-am aratat ca o plac, ca tin la ea si cu timpu i-am tot aratat ca o iubesc mult. Ea in schimb? spatiu gol. Ma vedea de undeva de sus.
Pana la urma am pus stop. Inca ma mai gandesc la ea si imi lipseste. Dar de ce? ca ea este ce-a care mi-a facut rau, nu a stiut sa aprecieze ce ii ofeream si tineam la ea ff mult. Dar na, poate pentru ca, ea a fost prima fata cu, care m-am vazut mai mult fata in fata, ne-am tinut de mna cel mai mult si am sarutat-o cand vroiam sa ii simt gustul buzelor. Asta pentru ca la celelalte nu am pututu pentru ca?! Am fost prea josnic sa cred mereu ca asta va fi fata cu care am sa merg pana in varf? si asa a fost pana acum.
Deci am 17 ani si nimic serios la activ. Oare asta a fost doar inceputul sau un simplu inceput? Daca stam sa ne gandim ar iesi ceva de la un nimic la putin.
Sunt un baiat de se indragosteste repede de o fata. Ma atasez repede. Apoi? sufar ca bou, si deseori nu am facut ceva rau ca sa zici "bai, tu ai fost ala nesimtitu" A, DA? poate ca am fost ca eu zic mereu primul ca o plac, tin la ea si o iubesc.

Dece cu toate ca sunt asa nu am o fata care sa aprecieze asta? trebuie sa ma ascund cand vorbesc cu una ca sa nu iasa in evidenta ca o plac? Oare o sa gasesc vreodata ceea ce caut? o fata care stie ce vrea, e hotarata si nu vrea sa profite de bunatatea mea?

am inceput sa ies mai des in oras, sa nu mai stau acasa sa imi aduc aminte de atatea din trecut. Cu toate ca sunt tampenii. Dar cand revin acasa iaras ma indispun. Poate pentru ca ma simt singur? Mi-ar fi placut sa am o persoana ca sa pot vorrbii deschis si unele lucruri. Dar nu am.
Ma invart in cerc.

Ms daca m-ati ascultat si va astept o parere

3 răspunsuri:
| Carmen a răspuns:

Buna. din ceea ce ai scris, reiese faptul ca esti o persoana cu un suflet bun si sentimental.problema este ca inca nu ai gasit persoana potrivita pentru tine, care sa te aprecieze pentru felul tau de a fi.nu-ti mai face atatea griji, o sa apara ea la momentul potrivit si cand nu o sa te astepti.esti foarte tanar, ai tot timpul din lume. bucura-te de adolescenta, de prietenii, de viata! fii optimist si ai incredere in tine! si mai ales comporta-te natural, asa cum esti tu.happy

| Calinush a răspuns:

De unde esti fra? Iesim odata la o bere si povestim daca esti din jud. Sibiu, daca nu tot ce pot zice eu e sa vorbesti cu toate fetele pe care le cunosti

"Ceau frumoas-o. Ce faci?" -pare de prost gust stiu, dar din cuvintele astea am avut peste 100 de prietene laughing

Si eu eram timid stai lin, toate vin pe rand, pentru o prietena hotarata si toate cele ce le vrei u nu le gasesti intr-o zi, trebuie sa vorbesti mult cu ea, sa iesiti (nu ca iubiti, doar ca prietenii) si dupa un timp o sa stii exact daca e pentru tine

Fa ca mine! Intreab-o pe fosta daca iti face lipeala cu o alta fata laughing Daca ea ti-a dat papucii o sa moara de ciuda.

Bft si ast sa vad daca esti din sibiu

| mary9014 a răspuns:

Hmmm... ce ma uitam si eu p aici tot dupa un sfat si am dat d tinetongueuuuff...si eu care credeam ca baietii nu sufera deloc.numai noi suntem alea ranite, dar uite ca nu e asa happy
ce sa -ti zic inc sa nu mai iti arati sentimentele asa repede ca pana la urma toti se culca pe o ureche dk le zici dn prima ca ii iubesti sau mai stiu eu ce.nu cont daca e fata sau baiathappy de unde esti? poate mai vbim pe mess.happy