| anonim_4396 a întrebat:

Salu TPU! Imi place de un baiat, insa nu ne cunoaste personal. L-am vazut pe facebook de cateva ori, vreau sa ne cunoastem, insa nu am curajul sa-l adaug in prieteni, dar asa vrea sa comunic cu el, fiindca mi-a placut tare. Imi dati ceva svaturi?

7 răspunsuri:
| Jelly_7813 a răspuns:

Buna! i poti da cerere de prietenie pe facebook. nu are nimic. nu inseamna ca daca ii dai cerere de prietenie pe facebook cade cerul. dupa ce ii dai cererea incepe si vorbeste cu el. dar nu ii zice din prima sau nu ii da de inteles mai exact ca iti place de el. incearca sa fiti doar prieteni. :* bafta>big grin

| Adry05 a răspuns:

Bună!
Păi, dacă vrei să vorbeşti cu el, cea mai uşoară cale e internetul. Deci, lasă timiditatea şi dă-i cererea aia de prietenie. Apoi, dă-i like la poze, măcar câteva, şi măcar din politeţe va da şi el. Atunci, poţi deschide un chat şi să-i mulţumeşti pentru like-uri, iar dacă el răspunde doar cu : cu plăcere, şi in 3-4 minute numai zice altceva, atunci spune-i: Ce faci? şi începe să vorbeşti cu el.
Succes!

| Covaș_Diana_1995 a răspuns (pentru Adry05):

Voi incerca! Multumesc pentru svat! Insa sunt foarte timida si nu stiu cum s-o fac, voi incerca!

| Adry05 a răspuns (pentru Covaș_Diana_1995):

Da.

| Georgeeeeeeeee a răspuns:

Cererea de prietenie nu înseamnă nimic. doar nu fii insistentă şi rezonează cu el, lasă-l să facă primii paşi, doar e băiat. dacă-l adaugi tu ai făcut un pas, apoi vine rândul lui, wait and see

| Covaș_Diana_1995 a răspuns (pentru Georgeeeeeeeee):

Insa stii cum ma va intreba ne cunoastem de m-ai adaugat in prieteni?

| Georgeeeeeeeee a răspuns (pentru Covaș_Diana_1995):

Nu cred că va face asta. iar dacă o va face, improvizezi tu ceva. zic totuşi să nu fii prea pushy, eşti tipă, lasă-l pe el cu următorul pas.
poţi să nu-i dai add. există poke