| Chupulix a întrebat:

Vreau doar o parere. happy
L-am mai vazut prin scoala, arata bine, mi-au fugit ochii spre el, dar n-am zis nimic. Dupa postarile de pe facebook, am observat ca avem aceleasi gusturi muzicale. I-am vorbit pe facebook si in aceeasi seara am si iesit. Era destul de indiferent, eu eram cea care punea intrebari si el raspundea. Am continuat sa mai vorbim pe facebook si la scoala ne salutam. Am mai iesit, destul de rar, doar la propunerile mele.
Acum nu mai vorbim deloc, dar nu fiindca ne-am certat, ci fiindca ma saturasem sa il bag eu prima in seama. Simteam ca ii place cand vorbim si impartim pareri, dar el niciodata nu se baga in seama. Eu faceam primul pas.
I-am spus ca il plac, dar mi-a zis ca daca il voi cunoaste mai bine, de fapt, nu-mi va place de el. Am trecut peste si am fost cu un alt baiat. Acum, dupa cam o jumatate de an, as vrea sa ii vorbesc din nou.
Voi ce credeti? Care a fost motivul pentru care nu ma baga in seama primul, dar cu toate astea se simtea bine in preajma mea? De ce o fi spus ca nu-mi va placea de el daca il voi cunoaste? Ma gandeam ca a vazut prea multe filme romantice si i-a placut aceasta replica.

6 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Îl poți saluta, dar nu te întinde la mai multe.

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Probabil avea el o problemă personală sau nu o fi știut cum să îți zică că îi place de altă fată dar e prea timid / inhibat că să îți spună că nu ești pe gustul lui sau că îi place de alta și probabil dacă îi plăcea de alta nici lui aia nu i-a zis că îi place de ea.

| NuMaContrazice a răspuns:

Era rusinos, vezi acum poate s-a mai maturizat.

| Chupulix explică (pentru NuMaContrazice):

Nu prea cred ca era rusinos. Adica, nu se balbaia niciodata, sau nu se inrosea. laughing Mai iese cu fete/baieti, are o gramada de prieteni.

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns (pentru Chupulix):

Aaa... așa zici, deci era o fire deschisă. Nu îi plăcea de tine * Caz închis *

Ia vezi poate acum îi place smug

| NiKoLeT a răspuns:

E si clar ca ii erai un prieten, nu te vedea ca cv mai mult, nu te placea, daca nici macar nu vb normal e si clar ca ii era indiferent, nu stiu, poti sa incerci, dar nu cred ca ar fi chiar bine, caci tu mereu faci primul pas si el te poate ranihappy