| Unstopable a întrebat:

acum 2 sau 3 ani am primit de dragobete parca un bilet de la o fata in care spunea ca ma place. Bineinteles nu i-am dat importanta si dupa vreun an m-am combinat cu o colega de a ei de clasa. m-am despartit de acea fata si anul trecut pe la inceputul lui decembrie m-am combinat cu fata care imi trimisese biletelul cu 2 ani in urma. bineinteles cand am intrebat-o daca vera sa fie cu mine a inceput sa imi spuna mai multe lucruri printre care faptul ca a tinut 2 ani la mine fara ca eu sa stiu acest lucru si pe buna dreptate habar nu aveam de chestia asta. urat este faptul ca nu mai aveam chef sa fiu intr-o relatie si am vrut sa ma despart de ea, dar nu stiam cum asa ca am facut ceva foarte urat : am mintit-o ca plec in cantonament in strainatate cu clubul si nu o sa am internet si nu o s-o pot suna. I-am dat ignor de pe messenger, a tinut cam o saptamana faza asta si pana la urma a aflat. Uitasem sa scot id celei mai bune prietene a ei care intra foarte rar pe mess si nu m-am gandit. Aceasta i-a spus ei si ea a inceput sa ma sune, nu ii raspundeam la telefon, in fine. Mi-am facut un alt id iar acum 2 saptamani ea mi-a dat add pe messenger, oare dc? credeam ca nu mai vrea sa aiba de aface cu mine. In ultima vreme ma tot gandesc numai la ea si la raul care i l-am facut si nu stiu cum sa fac sa imi cer scuze si sa ma impac cu ea tinand cont cat de mult a tinut la mine. Rog raspunsuri foarte serioase si care ar putea sa imi fie de folos. Mi-a ramas chestia asta pe constiinta si nu ma impac cu ea. Astept raspunsuri serioase, multumesc!

Răspuns Câştigător
| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Hmm.Pai uite e clar ca la inceput nu prea ai dat importanta acestei relatii, sau nu prea iti pasa de relatie...Asa ca ar trebui sa o cauti, sa o suni, sau daca nu iti rasp la tel du-te si caut-o si spune-i ca ai de vorbit ceva foarte important despre relatia voastra si ca chiar trebuie sa te asculte ce ai de zis.chiar daca se impune, oblig-o intr-un fel sa asculte ceea ce ai de zis, si vorbeste-i din suflet cu vorbe dulci.
Spune-i cam asa: nu stiu cum o cheama dar poti incepe cam asa: Asculta, imi pare sincer raw de ce am facut, regret imens si stiu ca te-am ranit foarte mult, stiu ca ai suferit pentru mine si ai plans pentru mine, dar mai da-mi o sansa te rog, doar una ca sa iti arat ca te pot face fericita si o sa ma schimb in baiatul pe care l-ai placut de prima data si pe care ink il mai iubesti. Abia acum mi-am dat seama de greseala imensa pe care am facut-o si stiu ca nu vrei sa mai auzi de mine dar cand mi-ai dat add pe noul id, am stiut ca ink mai simti ceva pentru mine., deci te rog din suflet uita-te in sufletul si daca chiar ma iubesti atat de mult, mai da-mi o sansa, doar una, pentru ca atunci nu stiam ce fac, eram rebel, zapacit si nu constientizam ca te voi rani atat de mult cu acea minciuna. Te iubesc nespus de mult si sper ca in sufletul ink mai este rost de o impacare si de a o lua de la capat pentru a fii un cuplu de invidiat. O sa ne intelegem foarte bine impreuna aman2, practic ne vom completa unul pe celalalt si vom fii de nedespartit:X. Te rog pentru ultima oara nu ma lasa, si nu ma alunga din viata ta, din sufletul tau pentru ca inca o data, regret mult si sunt constient abia acum ca te-am ranit extrem de mult... (si aici o sa vezi ca ea o sa isi dea seama si o sa te ierte:X si o sa va impacati:*:*:* pe orma o iei si u in brate si o pwpi si o duci si o plimbi sa-i arati cat de mult te-ai schimbat! [bine-n teles cel mai bine ar fi sa vb cu ea chestia asta fata-nfata, nu la telefon si cand o faci fata-n fata vino si u cu un buchet de flori sau un cadou micut, gestul conteaza, daca ea e mai romantica si u la fel, e perfect ca u sa-i daruiesti ceva. un inel. un parfum...vezi u:X gandeste-te dar te rog sa-i spui exact asa cum ti-am zis eu mai sus:* te pup si astept informatii, daca v-ati impakt imi dai un pm:X pwwwp:*

9 răspunsuri:
| lyrics a răspuns:

U tii la ea?
nu te impaca cu ft doar pentru ca ai facut'o sa sufere si ea te iubeste.
ii faci mai mult rau.
e logic sa-ti dea add. vrea o explicatsie. mi se pare normal.
mai bine iesi cu ea la un suc, si cere'tsi iertare.

| zizibela a răspuns:

Hehe ce ti-as fi facut eu laughing vai si amar de curu tau laughing ai grija totusi roata se intoarce laughing iti spun eu laughing am si patit-o dar am dat si lectii laughing pai spune-i ca iti pare rau ca erai confuz tuulbburat si ca vrei sa fiti amici dar atat! POATE intelege! eu in locul ei angajam pe unu sa te bata pana iti sar capacele sau iti spuneam ca trec peste chestiile astea si ca vreau sa fim prieteni si ma dadeam prietena ta sincera si buna ceva timp pana aflam mai multe lucrui despre tine apoi te faceam sa suferi de 10 ori mai mult si te faceamn de cacao in fata lumii! dar prea multa prefacatorie strica si e pierdere de timp laughing deci mai usoara faza cu bataia

| lilstar a răspuns:

Nu a fost prea frumos ce ai facutstraight face
Cred ca ar cam trebui sa ii ceri scuzehappy

| adryano_7933 a răspuns:

Pai nu te supara ca iti zic asa dar ai fost un porc ordinar ti-ai batut joc de ea.sad De ce nu tia pasat putin de ea sad Ce inima de gheata po-ti avea in tine tongue.Eu am patit chestia asta fix asa dar invers eu fiind baiat si fata mi-a facut asa ceva

Sincer iti zic cum te simpti in momentele acelea.Foarte prost, Nu e frumos sa faci asa ceva. Mai bine ii zici in fata cand ii nu vreau si gata nu chesti din estea.

ASA SUNT MAJORITATEA. si pakat!

Ar trebui sa iti ceri miilioane de scuze tongue.

IITI ZIC CEVA. A iubi inseamna a suferi si cum toti fug de suferinta putini stiu sa iubeascawinking. Asa ca ar trebui sa o pretuiesti ca ea te iubeste pentru ca sunt foarte putine fete ca eawinking.

Gandeste ca altele poate numa mananca de pe tine tongue.

Pe cand ea te iubestehappy. Ai grija ce faciwinking.
Bfthappy

| lala_1641 a răspuns:

Poi.
o sa ai de furca. mai ales daca este influentata de prietenewinking
si plus poate ea nu te mai vrea, poate ai ranito prea mult pentru o a2a sansa.
eu nu te-as ierta
sau ti-as face la fel.happy
roata se intoarcewinking
daca va impacati asteapta`te si la asa ceva.
dar totusi incearca, poate eu naiva si v-a vrea sa va impacati.
du-i un cadou, cateva vorbe dulci.
si daca nu ai noroc.
e vina ta!winking

| anamaria91 a răspuns:

In primul rand, rusine ca ai mintit-o.
Parerea mea, spune-i exact ce simti. O sa ii pice mai usor faptul ca va sti ca nu iti place de ea decat daca ii tot dai sperante.

Daca bine am inteles, vrei sa te impaci cu ea doar pentru ca i-ai facut rau si ca te iubeste, nu pentru ca o vrei cu adevarat.

Vorbiti. Discutati. Nu va fie teama sa discutati despre chestia asta. E mai sanatos sa va analizati impreuna sentimentele si sa clarificati totul.
Problema e la tine. Nu sti ce vrei. Consulta-te un pic si pe tine si incearca sa afli ce vrei de fapt.
Minciuna atrage dupa sine mai multe minciuni, iar cand nu mai e loc, da pe afara...

Bafta si ai grija!

| Brunettedlk a răspuns:

Cel mai bine ii spui ca iti pare rau, ca in momentele acelea erai confuz, ca nu ai facut-o intentionat, ca aveai nevoie de putin timp singur sa gandesti lucrurile la rece... fai cadou ceva si insista. dar sa nu devii prea insistent ca s-ar putea sa ai probleme... oricum incercarea moarte nu are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este prea frum ce i-ai facut, si sp sa va impacati, pentru ca poate sa rezulte o prietenie frum de aici, si trebuie sa-ti ceri scz.Chiar daca nu o sa mai fiti iubiti, poate o sa ramaneti prieteni,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa te impaci cu ea? pai fi sincer. cere-i scuze