| Nik99 a întrebat:

Salut,

Acum 2 zile am facut-o cu prietena mea, la inceput protejat apoi dupa o perioadat am dat prezervativul jos, ea a zis ca nu-l poate suporta. Ideea e urmatoarea: la un moment dat am simtit ca ma termin, asa ca am scos-o rapid, iar dupa cateva secunde, m-am terminat. Intrebarea mea este, exista vreun risc ca ea sa ramana insarcinata dupa cele intamplate? tin sa mentionez ca era in acea "saptamana alba"
Multumesc frumos ^_^

4 răspunsuri:
| bibi5961 a răspuns:

Lichidul pre-seminal contine destui spermatozoizi cat sa o lase gravida (mai ales in saptamana neagra).

| corbulalbrosu a răspuns:

Ce intelegi tu prin ''tin sa mentionez ca era in acea "saptamana alba" Fiindca in termini stiintifici, medicali sau ginecologici NU exista aceasta denumire? Daca in mod cert/sigur NU a ajuns sperma IN VAGIN, atunci in acel caz, formarea sarcinii devine IMPOSIBILA indiferent in ce perioada a ciclului menstrual a avut loc actul sexual. In consecinta fiindca tu esti singurul care stie ce s-a intamplat in realitate, numai/doar tu iti poti oferi tie insuti raspunsul correct. Multa sanatate!

| Pool77 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Aia alba cred ca e perioada fertila.
Pai daca a avut loc o ejaculare inainte si nu a urinat atunci exista sanse, maricele.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu putem stii cu exactitate la ce te ai referit cand ai mentionat de 'saptamana alba''.M.a gandesc ca te referi la zilele fertile. Daca lichidul seminal nu a ajuns in interiorul vaginului nu sunt sanse reale de sarcina. Tu stii ce s-a intamplat de fapt.